Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Medikal Cihazlar / Ultrasonik Liposuction Cihazları

Ultrasonik Liposuction Cihazları

Ultrasonik Liposuction Cihazları; ultrason destekli liposuction, daha seçici bir doku lipolizine izin vermek için ultrasonik enerji kullanan medikal cihazlardır.

Ultrason destekli liposuction, şekillendirerek yeni bir görünüm yaratmak adına; basit yağ alma işlemini sanatsal ve karmaşık olarak yağ alma, yağ dağılımını değiştirmektedir. Ayrıca, yeniden düzenleme işlemlerini dönüştürmektedir.

Ultrason destekli liposuction yöntemini ilk olarak İtalyan estetik ve plastik cerrah olan Profesör Michele Zocchi; özellikle fazla yağ dokusunun seçici olarak yok edilmesini sağlamıştır. Başlangıçta tekniği üç temel adımda tanımlayan Dr. Zocchi; özel bir solüsyonun infiltrasyon sıvısı ile tedavi edilen alanların hazırlanması, titanyum problar aracılığıyla alanların ultrasonik enerji ile işlenmesi ve patlamış yağ asitleri sıvıyı ortadan kaldırmak için tedavi edilen alanların manuel olarak yeniden şekillendirilmesi olarak tanımlamıştır. Tekniğin avantajları arasında; istenmeyen dokuların seçici olarak yok edilmesi, yağ dokularından sıvının uzaklaştırılması, tedavi edilen alanlarda cildin gerçek bir şekilde kaldırılması ve cerrah üzerindeki fiziksel yükün azaltılması olarak görülmektedir.

Ultrasonik Liposuction Cihazları

Ultrasonik Liposuction Cihazları

Ultrasonik Liposuction Cihazları

Aynı zamanda, ultrason destekli liposuction‘da görülen seçici yağ lipolizi; 16 kHz’i aşan frekanslarda titreşen ultrasonik titanyum prob aracılığıyla elektrik mekanik enerjiye dönüşmektedir. Bu salınımlı ses dalgası, yağ dokusu içinde seçici olarak moleküler kuvvetlerin üstesinden gelen sıvı içinde buhar kabarcıklarının oluşumu ve bunların ani olarak patlaması ile hücresel parçalanmaya yol açan bir negatif basınç vektörü üretmektedir. Hücresel bozulma sonrasında ikinci bir aşama olan liposuction‘da aspire edilmektedir.

Ultrasonik Liposuction Cihazları diğer enerji, termal ve emme destekli lipoplasti biçimlerine göre; bildirilen faydalarından arasında şişen sıvıda kabarcıklanan havanın kavitasyon oluşumudur. İşlem, bozulmamış yağ hücrelerinin ve türettği kök hücrelerin akışının etkisi ile sonuçlanmaktadır. Böylelile sonrasında başarılı yağ aşılama için kullanılabilmektedir.

Son olarak, üçüncü nesil Ultrasonik Liposuction Cihazları; ayrıca enerji yerine darbe kullanarak, düşük enerji ayarında yağ hücrelerini daha fazla parçalanmasına izin vermektedir. Ayrıca, ultrasound enerji ile çalışan üçüncü nesil ultrason destekli liposuction cihazlar ile; tüm dünyada VASER hidefmiddef veya 4D liposuction adı verilen vücut hatları kolaylıkla tanımlanan operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Mamografi Cihazı

Mamografi Cihazı

Mamografi Cihazı, x-ışınlarının üretildiği tüpü barındıran dikdörtgen şeklinde bir kutu olup; uygulama anında memenin sadece …

Bir cevap yazın