Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Medikal Cihazlar / Kontakt Lens

Kontakt Lens

Kontakt Lens, doğrudan göz yüzeyine yerleştirilen ince oküler protez cihazlarıdır.

Görmeyi düzeltme, kozmetik veya terapötik nedenlerle takılabilen kontakt lensler; korneanın üzerinde duracak şekilde tasarlanmışlardır. Birçok nedenden dolayı kullanılan kontakt lensler; gözlük kullanmaktan kaçınan işlevsel veya optik nedenlerle kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, estetik ve kozmetik olarak göz görünümü veya rengini değiştirmek için motive edici faktörlerdir.

Gözlük ile karşılaştırıldığında, tipik olarak daha iyi çevresel görüş sağlayan contakt lensler; yağmur, kar, yoğuşma gibi nem veya ter toplamamasının yanı sıra spor ve açık hava etkinlikleri için tercih edilmektedir. Kullanıcılar, reçeteli olarak lens takmak zorunda kalmadan ya da gözlüklerle uyumluluk konusunda endişelenmeden gözlük, güneş gözlüğü veya diğer gözlükleri takabilmektedir. Bunlara ek olarak, korneanın öne doğru koni şeklinde sivrileşmesi ile ortaya çıkan kornea hastalıklarından olan keratokonus ve ağ tabakada çap ve şekilce aykırılık gösteren, birbirine uymayan aniseikonia gibi durumlarda kontakt lensler gözlükten daha iyi tedavi sağlayabilmektedir.

Kontakt Lens

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Tıbbi Cihazlar

Tıbbi Cihazlar

Tıbbi Cihazlar, sağlık meslek mensubları tarafından tıbbi amaçlar için kullanılması amacıyla; hastalıkların tanı, önleme, izlenme, …