Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Sağlık Enstitüleri / Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü; Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 20 Temmuz 1982 tarihinde Konya‘da kurulmuştur.

Yükseköğrenim Kanununun çeşitli hükümleri ve Yükseköğretim Kurumları Teşkilatları hakkındaki kanun hükmünde kararname ile kurulan Enstitü; ilk müdürü Prof. Dr. Yüksel Tatkan‘ın atanması ile lisansüstü eğitim ve öğretim gerçekleştirmek amacıyla faaliyetlerine Tıp ve Veteriner Fakültelerindeki Anabilim ve Bilim dallarına ait programlarda 1985-1986 Eğitim-Öğretim yılı Güz döneminde öğrenci alarak başlamıştır.

Günümüzde Sağlık Bilimleri Enstitüsünde; Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve bununla birlikte Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesindeki Anabilim Dallarına ait farklı programlarda Doktora, Yüksek Lisans ve Tezsiz Yüksek Lisans eğitimi yürütülmekte ve koordine edilmektedir.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı 2021 yılı itibariyle; 45 Anabilim Dalında Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu başta olmak üzere Doktora, Yüksek Lisans ve Tezsiz Yüksek Lisans programlarında lisansüstü eğitim öğretim faaliyetleri yürütmektedir.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Anabilim Dallarında; çok sayıda öğretim üyesi ilgili derslerin sorumluluğu ve buna ek olarak öğrencilerin danışmanlıklarını sürdürmektedir. Enstitü bünyesinde, özellikle Tıp, Diş Hekimliği ve Veteriner Fakültelerinin temel ve klinik bilimlerde; birçok anabilim dalları ile Hemşirelik anabilim dallarında başta olmak üzere araştırma görevlileri görev almaktadır.

Selçuk Sağlık Bilimleri Enstitüsü, özellikle ulusal ve uluslararası düzeyde bilime katkı yapabilen, bilimsel düşünceye sahip; ayrıca cesur, çağdaş, evrensel bilgiye açık, girişimci, özgüvenli, sorgulayan, yaratıcı düşünen, yenilikçi ve alanında yetkin bilim insanı ve uzmanlar yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Selçuk Sağlık Bilimleri Enstitüsü; sağlık bilimleri alanında özellikle ulusal ve uluslararası düzeyde saygı uyandıran, bilimsel düşünceyi ön planda tutan, bilime ve teknolojiye katkı sağlayan, çağın gereklerine uygun mesleki bilgi ile donatılmış, donanımlı, küresel dünyaya uyum sağlayabilen, ülkesini ve üniversitesini daima ileriye taşıma gayreti içinde olan bilim insanı ve uzman yetiştiren öncü bir kurum olmayı kendine vizyon edinmiştir.

İletişim

Alaeddin Keykubad Yerleşkesi

Adres: Yeni İstanbul Cad. No: 335 PK: 42250 Selçuklu / Konya

Telefon: 0 332 241 00 41

Faks: 0 332 241 05 51

E-Posta: sagbil@selcuk.edu.tr

KEP: selcukuniversitesi@hs01.kep.tr

Web: www.selcuk.edu.tr/saglik_bilimler_enstitusu

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kardiyoloji Enstitüsü

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kardiyoloji Enstitüsü

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kardiyoloji Enstitüsü; Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu kararı ile 1974 yılında Haseki, …

Bir cevap yazın