Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Doktorlar / Op. Dr. Sinan Göker

Op. Dr. Sinan Göker

Op.Dr.Sinan Göker, 1958 yılında İzmir’de doğmuştur. Tıp Doktoru, Göz Hastalıkları Uzmanı, ISRS ve AAO Türkiye Danışmanıdır.

Sinan Göker; lise eğitimini 1977 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamasının ardından aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başlayarak 1982 yılında tıp doktoru olarak mezun olmuştur. Dr. Göker, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisasına başlamıştır. Göz Hastalıkları‘ndaki ihtisas sürecinde ayrıca farklı zamanlarda 9 ay boyunca ABD’nin Florida eyaletindeki Sarasota Retina Institute, Teksas eyaleti Houston şehrinde Bellaire Institute of Cataract Surgery ve San Antonio şehrinde South Texas Eye Institute‘de lasik eğitimi ile excimer lazer teknolojisindeki gelişmeleri yakından inceleme fırsatı bulmuştur. Dr. Göker; 1988 yılında İTF Göz Hastalıkları Anabilim Dalı‘nda ihtisasını tamamlamasının ardından göz hastalıkları uzmanı olmuştur.

Op. Dr. Sinan Göker, 1990 yılında Türkiye’de ilk olarak ultrasonla dikişsiz katarakt ameliyatları, 1992 yılında excimer lazer tekniğiyle miyopi ile astigmat tedavilerinde göz ameliyatları ve bununla birlikte 1997 yılında yüksek dereceli miyopi tedavilerinde lasik yöntemini uygulamıştır. 1998 yılında İstanbul Cerrahi Hastanesi’ni kuran Dr. Göker; lazerle gözyaşı kanalı ve glokom ameliyatları, lasikte wavefront tekniğini Türkiye’de ilk kez uygulayanlardan biridir. Dr. Sinan Göker; ayrıca femtosecond ile ilgili çalışmalara başlayarak, femtec cihazını geliştirme araştırmalarına katılmıştır.

Op.Dr.Sinan Göker, 2004 yılından itibaren genelde 50 yaş üzeri bireylerde görülen ve görme yetisini kaybetmesine kadar uzanan Makula Dejeneransı hastalarının Rheopheresis Tedavisi adı verilen kanın filtre edilme yöntemini uygulamaya başlamıştır. Op. Dr. Göker, Amerika ve Avrupa kıtasında 75 binin üzerinde lazer hasta kapasitesiyle lazer tedavilerinde  30 numaralık ve 20 – 25 derecelik düşüşlere ulaşmış olup bununla birlikte 2021 yılı itibariyle 100 bine yakın göz ameliyatı gerçekleştirmiştir.

ISRSAAO Ödülleri

Op. Dr. Sinan Göker; Uluslararası Refraktif Cerrahi Derneği (The International Society of Refractive Surgery – ISRS) tarafından Türkiye’den ilk kez bir göz doktoruna verilen “Onur Ödülü“nün yanı sıra Amerikan Oftalmoloji Akademisi (American Academy of Ophthalmology – AAO) tarafından başarı ödülüne layık görülmesinin ardından ISRS ve AAO’nun Türkiye danışmanı olmuştur. Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden gelen hastalarına uyguladığı tedavilerin yanı sıra; bununla birlikte yurtiçi ile yurtdışından çok sayıda doktora verdiği eğitimlerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Dr. Göker, 1998 – 2012 yılları arasında İstanbul Cerrahi Hastanesi’nin kurucusu olmasının yanı sıra; yönetim kurulu ve göz bölümü başkanı olarak uzmanlığını tıbbi olarak insani hizmetler sunmuştur. Op. Dr. Sinan Göker; Türkiye, Avrupa ve ABD’de yapmış olduğu başarılı çalışmaları ile aynı zamanda mesleki çalışmalarına “Sinan Göker Göz Grup” adı ile özel kliniği’nde devam etmektedir.

Randevu ve Bilgi Hattı

İletişim

Adres: Hakkı Yeten Cad. Unimed Center No:19 Kat: 5 PK: 34365 Fulya, Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 261 24 00

Faks: 0 212 261 24 01

E-Posta: info@sinangoker.com.tr

Web: www.sinangoker.com.tr

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma: 09:00 – 17:00

Cumartesi: 09:00 – 14:00

Pazar: Kapalı

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Serhat Ünal

Prof. Dr. Serhat Ünal

Prof.Dr.Serhat Ünal; 24 Temmuz 1957 tarihinde Pınarhisar, Kırklareli‘nde doğmuştur. İç Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji …

Bir cevap yazın