Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / İlaç Firmaları / Berko İlaç

Berko İlaç

Berko İlaç, ilk olarak serum fizyolojik üretmek amacıyla Eczacı Berat Beran tarafından 1984 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Berko İlaç’ın temelleri, 1973 yılında Eczacı Berat Beran’ın Diyarbakır’da Beran Eczanesini açmasıyla atılmıştır. Bunun sonrasında, 1979 yılında Beran Laboratuvarı kurulması ve bir yıl sonra laboratuvar İstanbul’a taşınmıştır. Beran Laboratuvarı’nın büyümesi ve gelişmesiyle birlikte 1984 yılında Berko İlaç ve Kimya Sanayi Ltd. Şti. kurulmuştur.

Berko, sağlık sektörünün ihtiyacı olan serum fizyolojik preparatını 1986 yılında Berkofiz markasını kullanıma sunmuştur. Firma, 1996 yılında çinko elementini, ilk defa ürün formunda üreterek Zinco markası ile Türk tıbbına kazandırmıştır. Türkiye’de 2004 yılında ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onay alan Berko; 2008 yılında üretim tesisleri Faz I, üretim iznini alarak faaliyetlerine başlamıştır.

Kaşık formunu 2009 yılında geliştirerek ve yenilikçi pazarlama uygulamalarıyla ön plana çıkan Berko; sonrasında 2012 yılında üretim tesisleri Faz II faaliyete geçmiştir. Takviye edici gıda ürünlerinin analizini yapma onayı olan ilk ve tek akredite laboratuvara sahip Berko; 2016 FDA kaydının sonrasında son olarak 2018 yılında üretim tesisleri Faz III faaliyete geçmiştir.

Berko İlaç

Üretim

Özellikle insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam eden Berko; sektöründe ilk ve tek olma vizyonuyla, yenilikçi ürünlerini tıbbın hizmetine kazandırmıştır. Sağlıklı yarınlar için üretimine 2021 yılı itibarıyla 140 ürünü ve 800’e yakın çalışanıyla hizmet veren Berko; 21 bin m2 kapalı alanı ve yıllık 150 milyona yakın kutu üretim kapasitesiyle üretim tesisleri, GMP standartlarında üretim yapmaktadır. Takviye edici gıda ürünleri için FDA kaydına sahip olan Berko; Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünleri ve Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan ruhsatlı takviye edici gıda preparatlarının üretimini gerçekleştirmektedir. Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, ayrıca fason üretim alanında ilaç sanayine hizmet vermektedir.

Ar&Ge Merkezi

Aynı zamanda Türkiye ilaç pazarında öncü bir marka olan Berko İlaç; başta ABD, Kanada ve Güney Kore olmak üzere 16 ülkeye aktif ihracat gerçekleştirmektedir. İhracat alanındaki atılımları ile Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen ve Global Türk Markaları yaratmak amacıyla hayata geçirilen Turquality Marka Destek Programına katılma hakkı kazanan Berko İlaç ve Kimya; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü’ne 2018 yılında yapılan, Ar&Ge Merkezi başvurusunu ve denetim süreçlerini başarı ile sonuçlandırmıştır. Bununla beraber Ar&Ge Merkezi onayı alan Berko İlaç; akredite Ar&Ge Merkezi’nde yürütülen güncel projeler ile toplum sağlığına hizmet vermektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Bununla birlikte sosyal sorumluluk alanında birçok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürüten Berko İlaç; “Berko Çocuk Tiyatrosu”, “Hoş Geldin Bebek” yenidoğan ünite ziyaretleri gibi başlıca projeleri bulunmaktadır. Ayrıca firma, köy okullarının ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır.

Ürünleri

İletişim

Adres: Yenişehir Mah. Özgür Sok. No: 16-18 PK: 34779 Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0 216 456 65 70

Faks: 0 216 456 65 79

E-Posta: info@berko.com.tr

Web: berkoilac.com.tr

Berko İlaç Ulaşım

Berko İlaç Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Ak Akın İlaç

Ak Akın İlaç

Ak Akın İlaç; allerji deri testleri ve allerjik rinit tedavisi alanlarında hizmet vermek amacıyla 2016 …

Bir cevap yazın