Ana Sayfa / İlaç Firmaları / Exeltis Türkiye

Exeltis Türkiye

Exeltis Türkiye; kadın sağlığı, solunum yolu ve ağrı konusunda faaliyet göstermek amacıyla 05 Nisan 2012 tarihinde Çerkezköy, Tekirdağ’da kurulmuştur.

Exeltis, biyokimyacı Silvia Gold ve tıp doktoru Hugo Sigman tarafından kurulan INSUD Pharma grubunun büyümesinin bir sonucu olarak ihtiyaçlara yanıt vermek amacıyla 2003 yılında kurulmuştur. Insud Pharma bünyesinde Exeltis dışında 3 şirket daha bulunmaktadır.

İspanyol Exeltis Pharmaceuticals firması, 2012 yılında özellikle kadın sağlığı ve solunum yolu hastalıkları konusunda uzman olan Embil İlaç firmasını satın alması ile Türkiye pazarına girmiştir. Exeltis, entegre bir sağlık bilimleri grubu olan CHEMO eczacılık kuruluşunun doğal oluşumunun ve sürekli büyümesinin sonucudur. Grubun uzmanlık bilgisi ve tecrübesi Exeltis’in yenilikçi ruhuyla bir araya getirmiştir. Böylelikle dünya genelinde milyonlarca insanın yaşam kalitesini geliştirmeye yardımcı olabilen tıbbi ürün ve cihazları bulma, geliştirme, üretme ve pazarlama kapasitesi olan dünya çapında bir kuruma dönüştürmüştür. Dünya genelinde bölgesel olarak yapılandırılan olan Exeltis; 30’dan fazla bağlı kuruluş ile Leon Farma, Liconsa, Çerkezköy ve diğer üçüncü kişi lisanslarla tedarik edilen 300’ün üzerinde reçeteli ilaç içeren portföyü bulunmaktadır.

Exeltis Türkiye

Üretim Tesisi

Exeltis Türkiye, Tekirdağ – Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde, 36.000 m² alan üzerine kurulu, modern üretim tesisi ile Türkiye ekonomisine katma değer sağlamaktadır. Çerkezköy İlaç Üretim Tesisi ile özellikle dünya standartlarındaki “cGMPGüncel İyi Üretim Uygulamaları” ve “cGLPGüncel İyi Laboratuvar Uygulamaları” gerekliliklerini karşılamaktadır. Dolayısıyla 35 Milyon kutu üretim kapasitesine sahip olan Çerkezköy Tesisi; yarı katı formdaki krem, jel, likit jel, ovül, suppozituvar gibi ürünlerin üretimi ve AR&GE hizmetleri ve çevre dostu hem teknolojik yatırımlar, hem de izlenebilirliği ve verimliliği arttırıcı otomasyon sistemleri ile sürekli gelişmekte ve ilerlemektedir.

AR&GE

Uluslararası standartlarda bilimsel ve teknolojik altyapıya sahip ilaç sanayinin önemli kuruluşlarından biri olan Exeltis; araştırma ve geliştirme çalışmalarının temelini, yenilikçi, kaliteye ve gelişime önem veren bir anlayış oluşturmaktadır.

Aynı zamanda kalite ve inovasyon odaklı bir AR&GE kültüründen beslenen Exeltis İlaç, Türkiye pazarının yanı sıra Avrupa, Amerika ve LATAM pazarlarına CHEMO Grup’un potansiyeliyle, patentli ve nitelikli ürünler geliştirmektedir.

Ayrıca Exeltis araştırma ve geliştirmede yürüttüğü projeler ile bünyesinde bulunan tecrübeli patent vekilleri, eczacılar, kimyagerler, kimya mühendisleri ve biyomühendislerden oluşan alanında uzman yüksek lisans ve doktora eğitim düzeyine sahip bilim insanı kadrosu ve yeni teknolojilerle donatılan laboratuvarları ile hasta ve doktor ihtiyaçlarına göre şekillendirmektedir.

Merkez

Adres: Kültür Mah. Nispetiye Cad. Akmerkez B Blok Kat: 6 D: 574 Etiler, Beşiktaş / İstanbul

Telefon: +90 212 365 93 30

Faks: +90 212 286 96 41

Web: exeltis.com.tr

Fabrika

Adres: Gazi Osman Paşa OSB Fatih Bulvarı No: 19/2 Çerkezköy / Tekirdağ

Telefon: +90 282 735 40 00

Faks: +90 282 758 36 70

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Mamsel İlaç

Mamsel İlaç

Mamsel İlaç, Selçuk Ecza Holding‘in bir yan kuruluşu olarak 1991 yılında Üsküdar, İstanbul’da kurulmuştur. MAMSEL; …

Bir yanıt yazın