Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Bilim İnsanları / Prof. Dr. Biykem Bozkurt

Prof. Dr. Biykem Bozkurt

Prof.Dr.Biykem Bozkurt; 1964 yılında İstanbul‘da doğmuştur. İç Hastalıkları Uzmanı, Kardiyoloji Profesörü ve Türk Tıp Bilim İnsanıdır.

İstanbul Robert Koleji’nden 1983 yılında mezuniyetinin ardından İstanbul Tıp Fakültesi‘nden 1989 yılında mezun olmuştur. Dr.Bozkurt, 1991 yılında ABD’nin Teksas Eyaleti, Houston şehrinde Baylor College of Medicine‘de iç hastalıkları uzmanı ünvanını almasının ardından 1996 yılında aynı üniversiteden kardiyoloji uzmanlığını ünvanını almıştır. Dr. Biykem Bozkurt, 1997 yılında ABD’nin Pensilvanya Eyaleti, Pittsburgh şehrinde bulunan; University of Pittsburgh Medical Center bünyesinde özellikle kalp yetmezliği ve kalp nakli eğitimini tamamlamıştır.

Baylor College of Medicine‘de kıdemli fakülte dekanı ve bunun yanında Kardiyoloji bölümü’nde profesör olarak çalışan Prof. Dr. Bozkurt; aynı üniversitede ayrıca tıp öğrencileri ve asistanlara eğitim vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda Mary ve Gordon Cain Vakfı, Winters Kalp Yetmezliği Araştırma Merkezi‘nde Dahiliye kürsüsü başkanlığını yürütmektedir.

American Board of Internal Medicine İç Hastalıkları Kurulu’ndan özellikle  Kalp ve Damar Hastalıkları ile  İleri Kalp Yetmezliği ve Kalp Nakli sertifikalarına sahip olan Prof. Dr. Biykem Bozkurt; aynı zamanda kalp yetmezliği alanında klinik ve çeviri araştırmaları, ulusal ve uluslararası bilimsel oturumlara aktif olarak katılım göstermektedir. Prof. Biykem; bununla birlikte, “Circulation” dergisi ile “American College of Cardiology Journal of Heart Failure” editörleri arasında yerini almaktadır.

Prof. Dr. Biykem Bozkurt

Üyelikleri

Dr. Biykem Bozkurt, 1905 yılında kurulan Heart Failure Society of AmericaAmerika Kalp Yetmezliği Derneği üyesi, geçmiş dönem başkanı ve 1949 yılında kurulan American College of CardiologyAmerikan Kardiyoloji Koleji‘nde üyesi ve geçmiş dönem Kalp Yetmezliği Konseyi Başkanlığının yanı sıra American Heart Association Amerikan Kalp Derneği ile aynı zamanda birçok komitede görev almasının yanında bilimsel, araştırma, eğitim, stratejik planlama, kalp sağlığı savunuculuğu ve üyelik faaliyetlerine katılmıştır.

Ayrıca Profesör Bozkurt, Baylor College of Medicine, DeBakey VA Tıp Merkezi’nde Tıp Bölüm Başkanı olup; klinik uygulama, araştırma ve eğitimi ile bir çok ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda başkan, sunumcu veya panele katılarak çalışmalarına devam etmektedir.

Prof.Dr.Biykem Bozkurt; ayrıca 2018 yılında “Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” adlı kitapta yer alan bilim insanıdır.

Ödülleri

  • Web of Science – Clarivate Analytics – Dünyanın En İyi Araştırmacı Ödülleri – 2020
  • Ben ve Margaret Love Vakfı – En İyi Profesyonel Başkanlık Ödülü – 2020
  • Web of Science – Clarivate Analytics – Dünyanın En İyi Araştırmacı Ödülleri – 2019
  • American College of Cardiology – Yetenekli Eğitimci Ödülü – 2016
  • Baylor College of Medicine – Eğitimde mükemmeliyet Ödülü – 2014
  • Baylor College of Medicine – Yaşam Boyu En İyi Uzman Klinisyenlik Ödülü – 2014
  • En İyi Amerikan Doktorları Listesi – 2013 – 2010 – 2009
İletişim

Baylor College of Medicine

Adres: DeBakey VAMC, 2002 Holcombe, Houston, TX 77030, United States

Telefon: 713 794-7070713-794-8019

E-posta: bbozkurt@bcm.edu

Web: www.bcm.edu/biykem-bozkurt

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Serhat Ünal

Prof. Dr. Serhat Ünal

Prof.Dr.Serhat Ünal; 24 Temmuz 1957 tarihinde Pınarhisar, Kırklareli‘nde doğmuştur. İç Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji …

Bir cevap yazın