Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Nöropsikiyatri Arşivi

Nöropsikiyatri Arşivi

Nöropsikiyatri ArşiviArchives of Neuropsychiatry; Türk Nöropsikiyatri Derneği’nin resmi yayın organı olarak 1964 yılında İstanbul’da yayın hayatına başlamıştır.

Üç ayda bir olmak üzere yılda dört sayısı yayımlanan Nöropsikiyatri Arşivi; psikiyatri, nöroloji ve ilişkili davranış bilimleri alanlarında klinik ve temel bilim yazılarının yayımlandığı danışman denetimli bilimsel bir dergidir. Özellikle nöroloji ve psikiyatrinin ortak ilgi alanında konuları ele alan makaleler tercih eden Dergi; orijinal araştırma, derleme, editöre mektup ve olgu sunumu türünde yazılara yer verilmektedir. Dergi, nöroloji ve psikiyatri alanlarında çalışan veya bu alanlara ilgi duyan araştırmacı ve hekimleri hedef kitlesi olarak belirlemiştir.

Derginin editöryel ve yayın süreçleri International Committee of Medical Journal Editors – ICMJE, World Association of Medical Editors – WAME, Council of Science Editors – CSE, Committee on Publication Ethics – COPE, European Association of Science Editors – EASE ve National Information Standards Organization – NISO organizasyonlarının kılavuzlarına uygun olarak biçimlendirilmektedir. Ayrıca Nöropsikiyatri Arşivi, Principles of Transparency and Best Practice in Scholarly Publishing ilkelerini benimsemektedir.

Arch Neuropsychiatry; Science Citation Index-Expanded – SCI-E, PubMed Central, Journal Citation Reports/Science Edition, EMBASE, ProQuest, SCOPUS, EBSCO, PSYCHinfo, CINAHL, Gale/Cengage Learning, Türk Psikiyatri İndeksi ve TUBITAK ULAKBIM TR Dizin tarafından indekslenmektedir.

Nöropsikiyatri Arşivi

Bununla birlikte tüm makaleler, resmi internet sitesinde online makale değerlendirme sistemi kullanılarak dergiye gönderilmektedir. Derginin yazım kurallarına, gerekli formlara ve dergiyle ilgili diğer bilgilere web sitesinden erişilebilmektedir.

Derginin tüm giderleri ve sorumluluğu, Türk Nöropsikiyatri Derneği tarafından karşılanmakta olup; tıbbi ilaç, malzeme ve cihaz üreticilerinin reklamları yayınlanabilmektedir. Nöropsikiyatri Arşivine gönderilen ve bilimsel değerlendirme sonucunda yayına kabul edilen makaleler için Türk Nöropsikiyatri Derneği üyelerinden ve üye olmayanlardan belirlediği miktarda yayın ücreti talep etmektedir.

Dergide yayınlanan makalelerde ifade edilen bilgi, fikir ve görüşler Türk Nöropsikiyatri Derneğine ait olmayıp; yazarların bilgi ve görüşlerini yansıtmaktadır. Baş Editör, Editörler, Yayın Kurulu ve Yayıncı, bu gibi yazarlara ait bilgi ve görüşler için hiçbir sorumluluk ya da yükümlülük kabul etmemektedir.

Arşiv.Kayıt Ol

İletişim

Adres: Meşrutiyet Mah. Halaskargazi Cad. Site Apt. No: 128/1 Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 244 96 66

Faks: 0 212 244 96 67

E-Posta: npa_dergi@yahoo.com.tr

Web: www.noropsikiyatriarsivi.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Türk Kolon ve Rektum Hastalıkları Dergisi

Türk Kolon ve Rektum Hastalıkları Dergisi

Türk Kolon ve Rektum Hastalıkları Dergisi – Turkish Journal of Colorectal Disease; Türk Kolon ve …

Bir cevap yazın