Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıp Filmleri / Grip – Flu – Gamgi

Grip – Flu – Gamgi

Grip – Flu – Gamgi; 2013 yılı Güney Kore yapımı aksiyon, bilimkurgu, dram ve bulaşıcı hastalık temalı filmdir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Kim Sung-su‘nun yaptığı, başrollerinde Jang Hyuk, Soo Ae ve Ma Dong-Seok yer almıştır.

Güney Kore‘nin Seongnam bölgesinde bulunan yarım milyona yakın nüfusa sahip olan, Bundang-gu şehri 36 saat içinde kurbanlarını öldüren ölümcül bir H5N1 türü salgın nedeniyle kaos’a sürüklenmektedir.

Ju Byung-woo (Lee Sang-yeob) ve Ju Byung-ki (Lee Hee-joon) kardeşler, ilk önce Seul‘de kaçak göçmenlerin olduğu nakliye konteynerinde bilinmeyen bir hastalıktan öldüğünü öğrenirler. Ayrıca, Bundang‘daki patronlarına göstermek için hayatta kalan tek kişi olan Monssai (Lester Avan Andrada) ve cesetlerin cep telefonu ile videolarını çekerler. Fakat, bu sırada Byung-woo hastalanması ile Monssai ellerinden kaçar. Bunun sonrasında kardeşler bir kliniğe gider ve burada hastalığı tüm şehre yayarak virüsü başkalarına bulaştırır.

Aynı zamanda Bundang’daki Bulaşma Merkezinde görevli Dr. Kim In-hae (Soo Ae); arabası bir maden kuyusuna düşmesinin ardından önemli verilerini kaybetmiştir. Dr. Kim In-hae’nin çantası, acil müdahale ekibi olan ERT üyeleri Kang Ji-goo (Jang Hyuk) ve Bae Kyung-ub (Yoo Hae-jin)tarafından kuyudan almalarının ardından çantayı In-hae’nin kızı Kim Mi-reu (Park Min-ha)’ya verirler.

Bununla birlikte kan kusmaya başlayan ve durumu gittikçe kötüleşen Byung-woo; kardeşi Byung-ki tarafından bilinmeyen griple izole olan bir başka acil servise götürür. Yardım için acil servise çağrılan In-hae; özellikle cep telefonu videosunda konteynerdeki koşulların virüsün mutasyona uğramasına izin verdiğini teorileştirir.

Ne yazık ki, konteynerle ilgili soruları yanıtlamayı reddeden Byung-ki; Byung-woo ölmesi ile hastane personeline ifşa olması ve buna ek olarak ertesi gün, çok daha fazla insan belirgin semptomlar göstermeye başlar. Hastane personeli, Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri – KCDC’nin yardımıyla nakliye konteynerini bulmasının ardından yakar. Ancak cesetlerle beslenen fareler şehre kaçması ile saldırgan virüsün 36 saat içinde öldürebilen mutasyona uğramış H5N1 türü olduğunu belirleyerek, şehri karantina altına almaya çağırır. Böylelikle salgın söylentileri yayılması ile insanlar paniklemeye başlamıştır.

Grip – Flu – Gamgi
Yönetmen Kim Sung-su
Yapımcı

Tae-sung Jeong
Hoon tak Jung

Senaryo

Lee Yeong-jong
Kim Sung-su

Oyuncular

Jang Hyuk
Soo Ae
Ma Dong-Seok

Müzik Kim Tae-seong
Görüntü Yönetmeni Lee Mogae
Ülke Güney Kore
Cinsi Sinema Filmi
Dağıtıcı CJ Entertainment
Türü Dram, Aksiyon, Bilimkurgu
Renk Renkli
Yapım Yılı 2013
Süre 121 Dakika
Dil Korece

Grip, 14 Ağustos 2013 tarihinde Güney Kore’de ilk önce standart geniş ekran formatı anamorphic scope ile elde edilen 2.35 : 1 görüntü oranında gösterime girmiştir. Bununla birlikte Grip adı ile Türkçe’ye çevrilmiş, orjinal adı Gamgi İngilizce Flu – Korece 감기; IMDb derecelendirmesi 6,6/10 puan ve yorumlarına ek olarak birçok film uygulamasında Türkçe Dublaj ve Full Altyazılı olarak gösterime sunulmuştur. Aynı zamanda 360p, 480p, 720p ve 1080p formatlarında renkli online olarak izlenebilmektedir. Özellikle, 13 yaş ve üzeri yaş grubuna hitap eden Grip filmi; ayrıca Hipokratist & Sağlık Ansiklopedisi Youtube kanalında fragmanı yayınlanacaktır.

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Yağmur Adam

Yağmur Adam

Yağmur Adam & Rain Man filminin yönetmenliğini Barry Levinson, senaryosu Barry Morrow ve Ronald Bass’ın …

Bir cevap yazın