Ana Sayfa / Tıp Filmleri / Kasımda Aşk Başkadır

Kasımda Aşk Başkadır

Kasımda Aşk Başkadır & Sweet November; Herman Raucher tarafından 1968 yılında aynı adıyla senaryosunu yazdığı filminden uyarlanmıştır. Sweet November, 2001 ABD yapımı romantik-drama kanser temalı filmidir. Yönetmenliğini Pat O’Connor‘un üstlendiği filmin, senaryosu 1968 yılında yapılan filme göre farklı bir sona sahip olarak Paul Yurick ve Kurt Voelker tarafından yazılmıştır. Yapımcılığını Elliott Kastner, Steven Reuther, Deborah Stoff ve Erwin Stoff‘un üstlediği Kasımda Aşk Başkadır; başrollerinde Charlize Theron ve Keanu Reeves‘in yanı sıra Jason Isaacs, Greg Germann, Liam Aiken ve Michael Rosenbaum yer almaktadır.

Sweet November Filmi, En Kötü Yeniden Yapım veya Devam Filmi, Keanu Reeves En Kötü Erkek Oyuncu ve Charlize Theron En Kötü Kadın Oyuncu dallarında üç Altın Ahududu Ödülü‘ne aday gösterilmiştir. Altın Ahududu Ödülü‘nün kurucusu John Wilson, Sweet November filmini The Official Razzie Movie Guide adlı kitabında Şimdiye Kadar Yapılmış En Keyifli 100 Kötü Filmden biri olarak listelemiştir.

Kasımda Aşk Başkadır

Konusu

Öncellikle yaşamını işine adamış tipik bir işkolik reklam yöneticisi olan Nelson Moss (Keanu Reeves), ehliyet sınavında daha önce tanıştığı herkesten farklı bir kadın olan Sara (Charlize Theron) ile tanışır. Lenf sisteminde kötü huylu lenfoid hücreler, kan ve lenf dolaşımı aracılığı ile vücudun diğer kısımlarına yayılabilen ölümcül bir kanser türü olan Hodgkin Dışı Lenfoma olan Sara; hastalığından dolayı her ay kalbini ve evini sorunlu insanların hayatlarını yoluna sokmaya adamıştır. İnsanlarla geçirdiği bir ay sonunda o insanları terk eden Sara, her ay sonunda bu insanların hayata bakış açısını değiştirmektedir.

Sara için sırada Kasım ayı vardır ve Kasım ayı içinde Nelson denk gelmiştir. Sara, ehliyet sınavı başarısız geçen Nelson‘u hayatını daha iyi hale getireceğine dair söz vererek onunla bir ay geçirmesini ister. Kasım ayı boyunca Sara ve Nelson ikilisi oldukça mutlu zamanlar geçirir ve birbirlerine aşık olur. Nelson, Kasım ayı sonunda Sara’ya aşık olduğunu anlar ve ondan onunla evlenmesini ister. Ölümcül bir kanser olduğunu Nelson’la paylaşmayan Sara, kanser olduğunu öğrendiğinde Nelson’dan ayrılmak ister. Sara, ölümünü deneyimlemesine dayanamadığı için Nelson’dan gitmesini ister. Nelson bu ayrılığa karşı çıksa da sonraları Sara ile ayrılırlar.

Kasımda Aşk Başkadır & Sweet November

Yönetmen Pat O’Connor
Yapımcı Elliott Kastner
Steven Reuther
Deborah Aal
Erwin Stoff
Senaryo
Kurt Voelker
Oyuncular Charlize Theron
Keanu Reeves
Jason Isaacs
Greg Germann
Liam Aiken
Michael Rosenbaum
Hikaye Paul Yurick
Kurt Voelker
Görüntü Yönetmeni Edward Lachman
Müzik Christopher Young
Prodüksiyon Şirketi Bel Air Entertainment
Dağıtıcı Warner Bros
Türü Romantik – Drama
Renk Renkli
Yapım Yılı 2001
Süre 119 Dakika
Dil İngilizce
Ülke ABD

Kasımda Aşk Başkadır, ilk önce 16 Şubat 2001 tarihinde sinemalarda vizyona girmiştir. Film, modern sinemada yaygın olan anamorfik geniş ekran formatı ile 1,85:1 görüntü oranında gösterime girmiştir. Kasımda Aşk Başkadır adıyla Türkçe’ye çevrilen filmin orjinal adı Sweet November adı ile vizyona girmiştir. Ek olarak  imdb‘de 6,7/10 derecelendirme ile puan ve yorum almıştır. Film, Türkçe dublaj ve full altyazılı olarak 360p, 480p, 720p ve 1080p formatları bulunmaktadır. Sweet November renkli online olarak bir çok uygulamada izlenebilmektedir. Ayrıca Kasımda Aşk Başkadır filmi, PG-13 olarak cinsel içerik ve küfürlü dil için derecelendirilmiştir. Dolayısıyla film 13 yaş ve üzeri yaş grubuna hitap etmektedir. Film Hipokratist & Sağlık Ansiklopedisi Youtube kanalında daha sonra fragmanı yayınlanacaktır.

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Yağmur Adam

Yağmur Adam

Yağmur Adam & Rain Man filminin yönetmenliğini Barry Levinson, senaryosu Barry Morrow ve Ronald Bass’ın …

Bir yanıt yazın