Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi; Bakanlar Kurulunun aldığı kararla 27 Ağustos 2015 tarihinde Aksaray ilinde kurulmuştur.

Fakülte, 2017-2018 eğitim – öğretim yılında 29 öğrenci ile birlikte; Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde eğitim – öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Ayrıca, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 31 öğrenci, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında 42 öğrenci alarak toplamda 102 öğrenciyle; Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Tıp Fakültesinde aynı zamanda, profesör, doçent ve doktor öğretim üyeleri ile toplamda 56 öğretim üyesi görev yapmaktadır. Öğretim üyeleri, Aksaray Valiliği ve Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünün 25 Ağustos 2016 tarihinde yapılan protokolü gereği; Sağlık Bakanlığı’na bağlı Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık hizmeti vermektedir.

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi kuruluş amacı doğrultusunda; insanlığa hizmet etmeyi kendine amaç edinmiş, karşılaşılan sorunları çözme yeteneği ile hastalarına karşı saygılı, anlayışlı, sorumlu davranan, kaliteli, bilgili ve bununla birlikte; elde ettikleri bilgi ve becerileri devamlı geliştiren, bunları insanlara etkili bir biçimde uygulayan, dürüst, tıbbi etik ve tüm etik değerlere bağlı olan, bilimsel bilgi ve teknolojileri bilen, yararlanabilen, uygulayabilen hekimler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi

Misyon & Vizyon

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi; toplumun gelişim değişim sürecinde iletişim araçları ve bununla birlikte halka hizmet veren ve yaşam boyu eğitim hedeflerini yayarak etkili rol almaktadır. Aynı zamanda evrensel nitelikte ve uluslararası düzeyde rekabet edebilecek bilgi üretebilen, bunu toplumun öncelikli gereksinimleri doğrultusunda kullanarak; kişilerin sağlığını koruyacak ve bunun yanında hastalıklarını iyileştirecek hekimler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Fakülte, ayrıca mezuniyet sonrası uzmanlaşmada kaliteli eğitim ve araştırma olanaklarını geliştirmesinin yanı sıra; Türkiye’nin gereksinimlerine göre özellikle sağlık politikasının oluşmasına katkıda bulunmayı kendine misyon edinmiştir.

Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi, özgün düşünce çalışmaları ile kendi sahasında önder bireyler yetiştiren ve bununla birlikte bu kişileri bünyesinde barındıran, eğitim kalitesini ve araştırmalarının üstün nitelikte olduğu, çağdaş bilimsel klinik ve laboratuvar hizmetler yapmaktadır. Fakülte ulusal ve uluslararası arenada önemli bir yeri olan, öğrenci ve öğretim üyeleri ile diğer sağlık personelinin öncelikle çalışmak istedikleri; aynı zamanda katılım, şeffaflık ve ölçülebilirlik odaklı kurumsallaşmanın geliştirildiği bir kurum olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Bölümleri
İletişim

Adres: Bahçesaray Mah. 170. Cad. No: 19 PK: 68100 Merkez / Aksaray

Telefon: 0 382 288 29 00

Faks: 0 382 288 29 01

E-Posta: tip@aksaray.edu.tr

Web: tip.aksaray.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi; Kanun Hükmünde Kararname ile 15 Nisan 2015 tarihinde İstanbul‘da …

Bir cevap yazın