Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisyenleri Derneği

Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisyenleri Derneği

Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisyenleri DerneğiKDAD; kozmetik dermatoloji alanında bilimsel ve sosyal faaliyetler yürütmek amacıyla 2006 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

KDAD, kozmetik dermatoloji alanında akademik düzeyde öğretim, eğitim, araştırma ve gelişimleri sağlamak; ve bununla birlikte çalışmalar yapan kişi veya kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur. Faaliyetlerin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için; araştırmalar yapmasının yanında “Dermatolojide & Kozmetolojide Gelişmeler Kongresi“, “İnflamasyon Köprüsü Kongresi“, “Kozmetik Dermatoloji Simpozyumu” ve “Dermatolojide Gelişmeler Simpozyumu” ile aynı zamanda “Psoriasis Okulu“, “Büllü Hastalıklar Okulu“, “A’dan Z’ye Dermokozmetik Uygulamalar Kursu“, “Uygulamalı Saç Ekimi Kursu” ve “Dermatoskopi Toplantısı“nın yanında seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemektedir.

Dernek, kuruluş amacını gerçekleştirmek için gerekli olan bilgi, belge, doküman, yayınların temin etmektedir. Ayrıca dokümantasyon merkezi oluşturma, çalışmalarını duyurmak için amaçları doğrultusunda; “Journal of the Turkish Academy of Dermatology-Jtad” ve “Dermatoz” dergileri ile aynı zamanda gazete, kitap gibi yayınlar ile üyelerine bilgilendirme bültenleri çıkarmaktadır. Ayrıca sağlıklı çalışma ortamını sağlama, teknik araç ve gereçler temin etmektedir.

Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisyenleri Derneği

Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisyenleri Derneği, gerekli izinleri alarak yardım toplama faaliyetleriyle birlikte yurt içinde ve yurt dışından bağış kabul etmektedir. Dernek, ihtiyaç duyduğu gelirleri temin etmek amacıyla iktisadi, ticari-sanayi işletmeler kurma-işletme gibi yetkisi bulunmakta olup; üyelerinin yararlanmaları ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için lokal, sosyal ve kültürel tesisler kurma yetkisi de tüzüklerinde yer almaktadır. KDAD, üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için; yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor, gezi etkinlikleri düzenleme veya üyelerinin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak için çalışmalar yapmaktadır. Uluslararası faaliyetlerinde, dernek ve kuruluşlara üye olmanın yanında kuruluşlarla proje bazında yardımlaşarak ortak çalışmalar yürütmektedir.

 

Dernek, Şubat 2021 itibariyle 400’e yakın üye sayısı ile dermatoloji alanında akademik düzeyde eğitim, araştırma ve gelişmeleri sağlamak; aynı zamanda bu alanda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara desteklerine devam etmektedir. Kozmetoloji ve dermatoloji bilimlerini birleştirmeyi hedefleyen Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisyenleri Derneği; farklı simpozyum ve atölye çalışmalarıyla doktorlara yeni gelişmeleri sunmaktadır.

Dernek Üyelik Formu

E-Posta: kozderakad@gmail.com

Web: www.kdad.org.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Alzheimer Vakfı

Alzheimer Vakfı

Alzheimer Vakfı, toplumu alzheimer hastalığı konusunda bilgilendirmek amacıyla 2000 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Alzheimer Hastalığı ve …

Bir yanıt yazın