Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık Ansiklopedisi

Sağlık Ansiklopedisi; Hastalıklar ve Tıbbın tarihsel kaynaklarını, tıp sektöründe hizmet eden Tıp Bilim İnsanlarına ilişkin biyografileri. Dünyadan ve Türkiye’den; Tıp Fakültelerini, Hastaneleri, Tıp ve Sağlık sektöründeki Kurum ve Kuruluşlarını, Sivil Toplum Kuruluşlarını, Tıbbi Vakıf ve Dernekleri, Tıp Kitaplarını, Tıp Dergilerini, Uluslararası ve Ulusal Kongreleri, Tıp Felsefesi ve Sosyolojisine ait kavramları çalışma alanı olarak benimser.

Üniversitelerin Tıp Fakülteleri ve bu fakültelerde görev alarak Tıp ve Sağlık sektörüne hizmet eden; akademisyenler, doktorlar, sağlık meslekler ve personelleri. Sağlıkta ileri teknoloji ve modern tıbbın gelişmesini sağlayan; Medikal Firmalar ve Cihazları, önemli hastalıkların ve hastaların incelenmesinde, buna bağlı modern tıbbın yeni buluşlar. Tüm tanı ve tedavi hizmeti sunan sağlık ve medikal kuruluşlar ansiklopedide yer alır.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Avrupa Birliği (EU), Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (Unicef), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Birleşmiş Milletler Afetzedelere Yardım Kuruluşu (UNDRO) Kızıl Haç (RED CROSS), Sağlık Bakanlığı, Kızılay, Ulusal Sağlık Kurumları ve diğer sağlık kurumlarının oluşturduğu yerel ve evrensel sağlık normları ve kavramları ansiklopedide yer alır.

Sağlık Ansiklopedisi