Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Ulusal Endoüroloji Kongresi

Ulusal Endoüroloji Kongresi

Ulusal Endoüroloji Kongresi; Endoüroloji Derneği tarafından 1994 yılından itibaren iki yılda bir gerçekleştirilmektedir.

Endoüroloji alanında Türkiye’deki önemli organizasyonlardan bir olan kongre; bilimsel açıdan üst düzeyde gerçekleşen toplantılarda Endoüroloji alanında öncü bilim insanlarının katıldığı programlar hazırlanmaktadır. Endoüroloji konusunda güncel bilgilerin paylaşıldığı, daha iyiye ulaşabilmek için tartışmaların yer aldığı oturumların yanı sıra; teorik ve pratik eğitim ihtiyacına yönelik kurslar düzenlenmektedir. Kongre konusunda deneyimli eğitmenlerle; bilgilerini güncellemek ya da geliştirmek isteyen üroloji uzmanlarını bir araya getirmektedir. Ayrıca Ulusal Endoüroloji Kongrelerinde taze kadavralarda anatomik laparoskopik disseksiyon kursları, endoürolojinin gelişimine ve ilerlemesine katkısı olan bilim insanlarına verilmek üzere hazırlanan “Endoüroloji Derneği Onur Ödülü” verilmektedir.

Avrupa Üroloji Derneği (European Association of Urology – EAU)’nun bir alt disiplin topluluğu olan Avrupa Üro Teknoloji Topluluğu (European Society of Uro-Technology – ESUT); ulusal endoüroloji kongrelerine desteğinin yanı sıra geçmiş yıllarda beraber ortak olarak gerçekleştirmiştir.

Kongrenin resmi dili Türkçe olup, uluslararası davetlilerin bulunduğu oturumlarda İngilizce – Türkçe simultane tercüme bulunduran kurul; oluşturduğu bilimsel programlar ile birlikte katılımcıların talepleri doğrultusunda resmi davet yazısı göndermektedir. Aynı zamanda kongrede; bilimsel programa ve sertifika belgesi ile geri bildirimde bulunma, oturumları değerlendirme ve programın genel kalitesini iyileştirmeye yardımcı olacak olanaklar sağlanmaktadır. Bununla birlikte firma stantlarının da yer aldığı kongrede; özellikle sektör temsileri ile yüz yüze iletişim kurma imkanı tanınmaktadır.

Endoüroloji

14. Ulusal Endoüroloji Kongresi

Endoüroloji alanında Türkiye’deki önemli organizasyonlardan biri olan kongre; 2019 yılının Aralık ayında Çin‘in Wuhan şehrinde başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Corona VirüsCovid-19 pandemisi nedeniyle online olarak gerçekleştirilecektir. Pandemi dolayısıyla online kongrenin avantajları kullanılarak hazırlanan “14. Ulusal Endoüroloji Kongresi“nde; Endoüroloji Derneği Yönetim Kurulu ve Kongre Düzenleme Kurulunun belirlediği öncelikler doğrultusunda, bilimsel açıdan üst düzeyde ve doyurucu bir ortam oluşması beklenmektedir. Özellikle Türkiye’den ve dünyadan alanında öncü bilim insanlarını canlı olarak izleme ve soru sorma imkanı oluşacak bir program hazırlanmıştır. Ayrıca, sözlü sunu ve video oturumlarında; en güncel bilgiler paylaşacağı ve bununla birlikte daha iyiye ulaşmak için tartışmaların olacağı oturumlar planlanmaktadır.

Bunun yanında online kongrede Endoüroloji konusunda teorik ve pratik eğitim ihtiyacına yönelik olarak kurslar düzenlenecektir. Kurslarda, konusunda deneyimli eğitmenlerle bilgilerini güncellemek ya da geliştirmek isteyen üroloji uzmanları bir araya geleceklerdir.

Bilimsel Program

Genel Bilgiler

Toplantı Düzenleyen Kurum

  • Endoüroloji Derneği

Toplantı Merkezi

  • Online

Toplantı Tarihi

  • 1-4 Nisan 2021

Toplantı Dili

  • Toplantı dili Türkçe’dir. Ayrıca uluslararası davetlilerimizin bulunduğu oturumlarda İngilizce – Türkçe simultane tercüme olacaktır.

Katılım Belgeleri

  • 4 Nisan 2021 13:00’dan sonra online portal üzerinden sertifika alınabilmektedir.

Davet Mektubu / İzin Yazısı

  • Ayrıca katılımcıların talepleri doğrultusunda resmi davet yazısı Kongre Organizasyon Komitesi tarafından gönderilmektedir.

 

İletişim

Telefon: 0 212 296 66 70

E-Posta: info@endouroloji2021.org

Web: endouroloji2021.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Nöronütrisyon Sempozyumu

Nöronütrisyon Sempozyumu

Nöronütrisyon Sempozyumu; Türk Nöroloji Derneği Nöronütrisyon Çalışma Grubu tarafından 2019 yılından itibaren her yıl düzenlenmektedir. …

Bir cevap yazın