Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Bakanlar Kurulu Kararı ile diş hekimliği eğitimi vermek amacıyla 05 Eylül 2008 tarihinde Van’da kurulmuştur.

2010-2011 Eğitim – Öğretim yılında lisans öğretimine başlayan YYÜ Diş Hekimliği; bir bölüm ve sekiz anabilim dalı ile eğitim ve öğretime başlamıştır. Aynı zamanda 2010-2011 Eğitim – Öğretim yılı Bahar döneminde YYÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktora programı açılmıştır. Bunun sonrasında, 2011-2012 Eğitim – Öğretim yılı Güz döneminde Gazi Üniversitesi ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin Ortak Doktora Eğitimi Protokolü çerçevesinde; Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Restoratif Diş Tedavisi, Endodonti, Periodontoloji ve Ortodonti Anabilim Dallarında doktora eğitimine başlamıştır. Bunlara ek olarak, 2011-2012 Güz ve Bahar dönemlerinde yapılan Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavının neticesi Fakülte Anabilim Dallarında Uzman öğrencileri ile eğitime başlamıştır.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Hedef ve Amaçları

Yüzüncü Yil Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi yürüttüğü eğitim, öğretim ve sağlık hizmeti etkinliklerinde; evrensel ve etik değerler ile bilgiler üreterek toplumun gelişmesine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. YYÜ Diş Hekimliği; eğitime hazırladığı diş hekimleri yetiştirmeyi ve mevcut kadrosuyla hastalara üst düzey sağlık hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, akademik ve etik değerler çerçevesinde; pozitif özgür düşünce ile bilimin üstünlüğüne inanan, eğitimde öğrenci merkezli ve çalışanlarının mutluluğuna önem vermektedir. Hasta memnuniyetini ön planda tutan YYÜ Diş; aynı zamanda Sağlık Bakanlığı, Diş Hekimleri Birliği, Diş Hekimleri Odaları, Mesleki Derneklerden oluşan diş paydaşlar ile uyum içinde çalışmayı amaçlamaktadır.

Hayata geniş bir perspektiften bakan Fakülte; özellikle etik değerlere saygılı, dinamik, yenilikçi ve araştırmacı, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu hekim ve uzman hekimleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Mesleki eğitimde farkındalık ile akredite edilmiş, mezuniyet öncesi ve sonrası diş hekimliği eğitimi uygulayan Fakülte; kaliteli araştırmaların yapıldığı, üst düzey hasta hizmetinin sunulduğu bir birim olmayı hedeflemektedir. Fakültede diş hekimliği lisans eğitimi; teorik müfredat ile teorik eğitimi pratiğe dönüştürmede yeterlilik esaslı klinik becerileri gerektiren eğitim programını kapsamaktadır.

YYÜ Diş Hekimliği, lisans eğitimi sonrasında diş hekimi ünvanı ile mezun olan öğrencileri; Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) ile yerleştikleri uzmanlık programı ya da fakülte anabilim dallarının açtığı doktora programları ile lisans üstü eğitimlerine devam etmektedir. Bununla beraber, uzmanlık ve doktora öğrencileri; eğitim, öğretim, araştırma ve diğer görevler ile ilgili koordinasyon ve düzenlemeler fakülte tarafından yerine getirilmektedir.

Ayrıca ulusal ve uluslararası öğrenci değişim programları ile öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerinin arttıran Fakülte; son olarak mesleki yenilikleri ile diş hekimliği öğrencileri arasında iletişimin gerçekleştirilmesi için öğrencilerine destek vermektedir.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Anabilim Dalları

  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı
  • Ağız Diş ve Çene Radyolojisi Anabilim Dalı
  • Endodonti Anabilim Dalı
  • Ortodonti Anabilim Dalı
  • Pedodonti Anabilim Dalı
  • Periodontoloji Anabilim Dalı
  • Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı
  • Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı

Yükseköğretim Girdi Göstergeleri.Akademik Takvim.Online Diş Randevu.Van Diş Hekimliği Dergisi

İletişim

Zeve Kampüsü

Adres: Yüzüncü Yıl Üniversitesi PK: 65080 Tuşba / Van

Telefon: 0 432 225 17 44

Mobil: 0 532 419 90 65

Faks: 0 432 225 17 47

E-Posta: yyudis@yyu.edu.tr

Web: www.yyu.edu.tr/dis-hekimligi-fakultesi

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; diş hekimliği eğitim ve öğretimi vermek amacıyla 18 Haziran 1987 …

Bir cevap yazın