Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Uluslararası Terapötik Beslenme ve Bütüncül Bakış Kongresi

Uluslararası Terapötik Beslenme ve Bütüncül Bakış Kongresi

Uluslararası Terapötik Beslenme ve Bütüncül Bakış Kongresi, GAPS Sağlık Derneği tarafından ilk kez 2021 yılında İstanbul’da gerçekleşmiştir.

Özellikle hastalıkların kök nedeni olarak bağırsak ve beslenmeyi kişiye özel olarak tedavinin merkezinde tutan, epigenetik mekanizmaları göz önüne alan, eksik vitamin/mineralleri yerine koyan, detoksifikasyon ve yaşam tarzı değişikliklerini ele alarak tedaviyi planlayan sağlık profesyonelleri Terapötik Beslenme ve Bütüncül Bakış Kongrelerini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda kongrelerde globalden hücreye beslenme, bağışıklık, doğal tedaviler, uyku, egzersiz, nefes, ruh, zihin ve beden sağlığı birlikteliğini, kişiye özgü tedaviler konuşulmaktadır.

Bununla birlikte kongrelerdeki panellerde sağlık uygulamaları ile uzman panelistler konuyu kendi açılarından ele alarak deneyimleriyle katkı sunmasının yanı sıra reçete bilgiler ve katılımcıların soruları, konu ile ilgili uygulayarak öğrenilecek egzersizlere yer verilmektedir.

Ayrıca gerçekleştirilen kongrelerde sağlıksız gıdalar ile hastalara önerilen beslenme modellerinin deneyimlenmesi ve eliminasyon uygulanması ile vücuda detoks yaptırılmaktadır. Böylece kongrelerde dostluk ve arkadaşlık duygularının bol bol sarılması ile duygusal toksinlerden arınılması ve endorfin, seratonin ve oksitosin salgıları arttırılmaktadır. Bunlara ek olarak; aile dizimi deneyimi, travmalara diyet, müzik ve dans eşliğinde sanat ve bilimi iç içe yaşanmaktadır.

Kongre başında katılımcıların sağlık durumu değerlendirilmesi ile ölçeklendirilmesi gerçekleştilmesi sonrasında kongre sonunda vücuda nelerin değiştiğine bilimsel verilerle tartışılmaktadır.

Beslenme Kongresi 2023

İntegratif Tıp Enstitüsü ve GAPS Sağlık Derneği’nin üçüncüsünü düzenlediği Uluslararası Terapötik Beslenme ve Bütüncül Bakış Kongresi, 22-24 Eylül 2023 tarihlerinde  Elite World Granada Basın Ekspres Hotel, İstanbul’da gerçekleşecektir.

Kurulları.Bilimsel Programı.Kayıt

İletişim

  • Bilimsel Sekreterya
  • Organizasyon Sekreteryası
GAPS Sağlık Derneği
Adres:
Telefon: +90 242 259 21 04
E-Posta: gapssaglikdernegi@gmail.com
Web: www.gapssaglikdernegi.org
Beslenme Kongresi 2023
Adres:
Telefon: +90 533 621 22 84
E-Posta: info@beslenmekongresi.org
Web: beslenmekongresi.org

Diğer Beslenme Kongreleri

Diğer Beslenme Kongreleri

Kongre Adı Düzenleyen Tarih Yer
3. ULUSLARARASI TERAPÖTİK BESLENME VE BÜTÜNCÜL BAKIŞ KONGRESİ
İntegratif Tıp Enstitüsü ve GAPS Sağlık Derneği 22-24 Eylül 2023 Elite World Granada Basın Ekspres Hotel, İstanbul
2. ULUSLARARASI TIBBİ BESLENME ve GAPS KONGRESİ
İntegratif Tıp Enstitüsü, GAPS Sağlık Derneği ve Bütüncül Tıp Okulu 23-25 Eylül 2022 Pullman Hotel, İstanbul
1. ULUSLARARASI KATILIMLI GAPS KONGRESİ
GAPS Sağlık Derneği ve Bütüncül Tıp Okulu 03-05 Aralık 2021 Pullman Hotel, İstanbul

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Ulusal Diyabet Metabolizma ve Beslenme Hastalıkları Kongresi

Ulusal Diyabet Metabolizma ve Beslenme Hastalıkları Kongresi

Ulusal Diyabet Metabolizma ve Beslenme Hastalıkları Kongresi, Türk Diyabet Cemiyeti tarafından Diyabet Tekamül Kursu adı …

Bir yanıt yazın