Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Türk Oftalmoloji Derneği Yaz Sempozyumu

Türk Oftalmoloji Derneği Yaz Sempozyumu

Türk Oftalmoloji Derneği Yaz Sempozyumu; ilk olarak TOD Ulusal Kongresi ile birlikte Türk Oftalmoloji Derneği Çukurova ve İzmir şubeleri tarafından 1987 yılında İzmir’de gerçekleştirilmiştir.

Türk Oftalmoloji Derneği Temel Eğitim ve Mesleki Planlama Birimi tarafından organize edilen; tıbbi ve cerrahi olarak oftalmoloji biliminin tartışmalı konularının seçildiği sempozyumun bilimsel programı, konularında deneyimli oftalmoloji uzmanlarının katıldığı panel ve konferanslardan oluşmaktadır. Yaz sempozyumunun düzenlenmesinde ve bilimsel programının hazırlanmasında çalışan Temel Eğitim ve Mesleki Planlama Birimi; sempozyumun bilimsel seviyenin en üst düzeyde olması için bilgi ve tecrübelerini paylaşmaktadır.

Oftalmoloji konularının ele alındığı Türk Oftalmoloji Derneği Yaz Sempozyumu Birimlerine, bilgi ve deneyimlerini paylaşan konuşmacılar; bunun yanında sponsorlukları ile destek veren ilaç firmaları ve tıbbi cihaz firmaları tecrübelerini paylaşmaktadır. Ayrıca katılımcılar ile birlikte, konusunda deneyimli oftalmologların bilgi birikimlerini sunduğu, genellikle yoğun programlı toplantılar düzenlenmektedir. Özellikle oftalmoloji dünyasında; üzerinde fikir birliğine varılmamış konular tartışıp, konuşmacıların bu konulardaki bilgi ve deneyimleri paylaşılmaktadır.

Her yıl oftalmoloji bilimine hizmet etmiş ve yaşamını yitirmiş olanların adına düzenlenen yaz sempozyumunda; paneller, konferanslar, poster sunumları ve sosyal faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca oftalmoloji konusunda birçok uzman, bilimsel çalışmalarını sunduğu sözlü bildiri oturumları da programlarda sunulmaktadır. Aynı zamanda panel ve konferans konuları, birçok göz hekimi için önem arz eden ve güncelliğini koruyan başlıklar ile; güncel ve çok önemli konulardaki son görüşler aktarılmaktadır. Bununla birlikte sosyal programlar ile zenginleştirilen sempozyumda güzel anılar, yeni bilgiler edinilmektedir.

Türk Oftalmoloji Derneği Sanal Yaz Sempozyumu

Türk Oftalmoloji Derneği Diyarbakır Şubesi‘nin düzenleyeceği 33. Yaz Sempozyumu 25-26 Eylül 2021 tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirilecektir. Sempozyumun ana konusu “Retina Vasküler Hastalıkları“olarak belirlenmiş olup; zengin bilimsel içerikli programı ile yüksek katılım sağlanması beklenmektedir.

Retina vasküler hastalıkları oftalmolojinin en temel konularından biri olup; sempozyumda retina vasküler hastalıklarının güncel yaklaşımları, paneller, konferanslar ve olgu sunumları ile konusunda oftalmoloji uzmanları tarafından katılımcılara sunulacaktır. Ayrıca birçok oftalmoloğun bilimsel çalışmalarının sunulduğu sözlü bildiri oturumları da programda yer alacaktır.

Kurullar.Bilimsel Program.Kayıt.İletişim

İletişim

Türk Oftalmoloji Derneği

Adres: Avrupa Konutları Kale, Maltepe Mah. Yedikule Çırpıcı Yolu Sok. 9.Blok No: 2 Kat: 1 Ofis: 1 Zeytinburnu / İstanbul

Telefon: 0 212 801 44 3637

Mobil: 0 536 656 87 26

Faks: 0 212 801 44 38

E-Posta: genelmerkez@todnet.org

Web: www.todnet.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Hastalıkta ve Sağlıkta Dermatoloji Kongresi

Hastalıkta ve Sağlıkta Dermatoloji Kongresi

Hastalıkta ve Sağlıkta Dermatoloji Kongresi; ilk olarak Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisi Derneği ile aynı zamanda …

Bir cevap yazın