Ana Sayfa / Sağlık Günleri / Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası

Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası

Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası; Lösemili Çocuklar Vakfı, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından 2001 yılından itibaren 02 – 08 Kasım tarihleri arasında etkinlikler düzenlenmektedir.

Dünya kamuoyunun dikkatini lösemi hastalığına çekmek amacıyla Lösev’in önderliğinde düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası; birçok ülkeden Uluslararası Çocuk Çağı Kanseri Ebeveyn Örgütleri Konfederasyonuna üye 81 ülke, 138 kuruluş tarafından eş zamanlı kutlanmasının yanı sıra toplum bilinçlendirilmekte ve lösemili çocukları bir araya getirilmektedir.

Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nda lösemili çocuklara moral sağlamak amacı ile katılımcılara lösemi ve çocukluk kanserleri hakkında bilgi ve deneyimler paylaşılmaktadır. Ayrıca, karşılaştıkları sorunlara dikkat çekilen lösemili çocukların; hakları ve yapılması gerekenler ile hafta boyunca bilgilendirme ve bilincin tüm dünya kamuoyunda farkındalık oluşturulmaktadır.

Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası Etkinlikleri

Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri; dünyanın dört bir yanından gelen lösemili çocuklar ile okullarda gösterilerin yanı sıra halka açık olarak koşular düzenlenmektedir. Farklı ülkeler ile diğer şehirlerden gelen çocuklar; Lösemili Çocuklar Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen şenlikler düzenlenmektedir. Aynı zamanda şehir turları, uçurtma ve maket uçaklar ile gökyüzünü renklendiren çocuklar; özellikle etkinlik alanında açılan stantlar ile lösemili çocuklar yararına satışlar yapılmaktadır. Ayrıca lösemi hastalığının tedavisinde karşılaşılan ortak sorunlar ve çözüm yolları konuşulan paneller gerçekleştirilmektedir. Bunlara ek olarak, lösemili çocuğun tedavisi sırasında; aile içerisinde karşılaşılan problemler ve çözüm yolları etkinlik boyunca tartışılmaktadır.

Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında; dünya üzerinde lösemi tedavisi gören hastalara ve ailelerine maddi ve manevi olarak her türlü destek sağlanmaktadır. Tüm dünyada desteğin önemi duyulması amacıyla düzenlenen Lösemili Çocuklar Haftasıtıbbi tedavi ile iyileşme şansı bulunan akut lösemisine karşı halk ve çocuklar bilinçlendirilmektedir. Bu sayede ihtiyaç sahiplerine her alanda yardımda bulunulmaktadır.

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Lösemili Çocuklar Haftası

Lösemili Çocuklar Haftası

Lösemili Çocuklar Haftası, LÖSEV önderliğinde Türkiye’de her yıl Kasım ayının ilk haftası 02-08 Kasım tarihleri …