Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Türkiye Psikoterapi Zirvesi

Türkiye Psikoterapi Zirvesi

Türkiye Psikoterapi Zirvesi; Psikoterapi Türkiye tarafından ilk kez 2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

Psikoterapinin öncü isimleri ile birlikte öğrenciler, akademisyenler ve bu alana ilgi duyan isimlerin yer aldığı Psikoterapi Zirvesi; birçok terapi yaklaşımının yanında seçkin isimler bir araya getirerek psikoterapide sınırların kaldırılması hedeflenmektedir. Ayrıca Psikoterapi Zirvesinde; Türkiye ve dünyadan psikoterapinin öncü isimlerinin konuşmacı olarak katılmasının yanında farklı terapi ekolleri ve atölyelerle etkinlikler gerçekleşmektedir.

Dünyadan ve Türkiye’nin bir çok bölgesinden katılan psikoterapistler ve psikoterapist adaylarıyla Psikoterapi Ekollerinin uzman isimleri ve ekollerinin etkileşimi sağlanmış atölyelerle katılımcılara tecrübe paylaşımı imkanı verilmektedir.

Psikoterapi ekollerini ilgilileriyle buluşma fırsatı olan Zirve; bilişsel, sorun çözme, duygu odaklı, kişilik bozukluğu, metakognitif, valoluşçu, kabul ve kararlılık terapilerine yer verilmiştir. Aynı zamanda gestalt terapi, travma psikoterapisi, pozitif psikoterapinin yer aldığı zirvede, çocuk ve ergenlerde bilişsel davranış terapileri ile çocuklarda oyun, kukla, narrative terapi atölyelerine yer verilmektedir.

Önceki zirvelerde, terapide yapısal interaksiyonel müdahale teknikleri başta olmak üzere toplumsal travmalarda sosyatri ve sosyodrama-pandemi ve grup psikoterapisi ile psikoterapi ve hayatın anlamı tartışılmıştır. Bununla birlikte Türkiye Psikoterapi Zirvesi, bilişsel çelişki perspektifinden terapiye uyum süreci ile fenomenoloji, psikoterapi ve fenomenolojik rüya benliği modeli ve motivasyonel görüşmeler gibi psikoterapinin birçok alanı konuşulmuştur.

Türkiye Psikoterapi Zirvesi

TPZ 2023

Psikoterapi Türkiye’nin altıncısını düzenlediği Türkiye Psikoterapi Zirvesi, #GeçmişOlsunTürkiye Zirvesinin teması “Travma” olarak 18-19 Mart 2023 tarihlerinde ücretsiz ve Türkçe çeviri ile Online olarak gerçekleştirilecektir.

Kayıt

İletişim
Psikoterapi Türkiye
Adres: Merkez Mah. Hasat Sok. No: 52 D: 1 Şişli / İstanbul
Telefon: +90 850 840 48 63
E-Posta: psikoterapiturkiye@gmail.com
Web: turkiyepsikoterapizirvesi.com

Diğer Psikoterapi Zirveleri

Diğer Psikoterapi Zirveleri

Kongre Adı Düzenleyen Tarih Yer
6. TÜRKİYE PSİKOTERAPİ ZİRVESİ
Psikoterapi Türkiye 18-19 Mart 2023 Online
5. TÜRKİYE PSİKOTERAPİ ZİRVESİ
Psikoterapi Türkiye 26-27 Mart 2022 Online
4. TÜRKİYE PSİKOTERAPİ ZİRVESİ
Psikoterapi Türkiye 20-21 Mart 2021 Online
3. TÜRKİYE PSİKOTERAPİ ZİRVESİ
Psikoterapi Türkiye 14-15 Mart 2020
2. TÜRKİYE PSİKOTERAPİ ZİRVESİ
Psikoterapi Türkiye 20-21 Mart 2019 İTÜ Maçka Yerleşkesi, İstanbul
1. TÜRKİYE PSİKOTERAPİ ZİRVESİ
Psikoterapi Türkiye 28-29 Nisan 2018 Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul
z

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi

Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi

Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi – IHSLC; Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından sağlık …

Bir yanıt yazın