Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı

Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı

Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı; Türk Nöroloji Derneği tarafından ilk olarak Ankara Movenpick Hotel‘de 2018 yılında düzenlenmiştir.

Türk Nöroloji Derneği‘nin Uyku Tıbbı Çalıştayı olarak 2018 yılından itibaren her yıl düzenlenen ve geleneksel olması amaçlanmakta olan toplantılar; uyku tıbbının nörolojinin diğer alt branşları ile kesiştiği noktalar ele alınmaktadır.

Nörolojik Hastalıklar Ve Uyku Bozuklukları Birlikteliğinde Tedavi Yaklaşımları Sempozyumunda; özellikle bilimsel yönden konuyla ilgili uzmanlarla Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları birlikteliğinde tedavi yaklaşımları tartışılmaktadır.

Özellikle Türkçe resmi dili kullanılan Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayında, katılım ve kurs sertifikası verilmekte olup; Türk Tabibleri Birliği tarafından “Sürekli Tıp Eğitimi – STE” olarak kredilendirilmiştir. Ayrıca krediler Türk Tabibleri Birliği web sayfasından kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp seçilebilmektedir. Aynı zamanda kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilmesi durumunda kongre davet yazıları, kongre düzenleme kurulu aracılığı katılımcılara gönderilmektedir.

Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı

Uyku Bozuklukları Çalıştayı 2023

Türk Nöroloji Derneği Uyku Tıbbı Çalışma Grubu’nun altıncısını düzenlediği Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı, 18 Mart 2023 Cumartesi günü online olarak gerçekleşecektir.

Çalıştayın ana temaları Nöroloji uzmanlarının klinik pratiklerinde uyku alanında en çok karşılaştığı durumlarından oluşturulmuştur. Toplantının ilk konusu uyku hastalarının engellilik oranları ve maluliyet durumlarının Türkiye’deki yönetmeliklerde nasıl olduğudur. Aynı zamanda Avrupa ve Amerika’da engellilik ve maluliyette uyku hastalıklarının nasıl değerlendirildiği ile ilgili bilgiler verilecektir. Çalıştayın sonunda uyku hastalıklarında engellilik oranlarının uygulanması konusunda heyetlerde karşılaşılan zorluklar ve yorumlama ve dolayısıyla puanlama açısından merkezler arası farklılıklar olup olmadığı ve çözüm önerilerini içeren bir bildirge hazırlanacaktır.

İkinci konusu hangi uyku hastasının hangi durumda ehliyet alamayacağı, hangi durumda hangi sınıf ehliyet alacağıdır. Türkiye’deki yönetmeliğinin mevcut hali sunulurken, yine Avrupa ve Amerika’daki ehliyet yönetmeliklerinde uyku hastalıklarının yerine değinilecektir.

Üçüncü konusu Nöroloji uzmanının değerlendirmek durumunda olduğu; hangi uyku hastasının askere gidemeyeceği ve polis olup olamayacağıdır. Sabahın son oturumları konsültasyonlarda uyku hastalarıyla ilgili en fazla karşılaşılan durumlarla ilgilidir. Oturumlarda farklı uyku hastalıklarında operasyon öncesi/sonrası dönemde ve gebelik döneminde nelere dikkat edilmesi gerektiği, PAP tedavileri ve farmakotedavilerin bu dönemlerde nasıl uygulanacağı sorularının cevapları verilecektir.

Öğleden sonraki oturumda toplumda sık görülen, nörolojik hastalıklara da sıklıkla eşlik eden İnsomni’ye nörolog gözüyle bakılacaktır. Sebepleri ve risk faktörlerinden başlayıp, uykusuzluk şikayeti olan hastadan nasıl anamnez alıp nasıl tanı koyulması ile bilişsel davranışsal tedaviler ve ilaç tedavilerindeki güncel gelişmeleri, uyku alanında yetkin ve tecrübeli uzmanlar bilgilerini paylaşacaktır.

Bilimsel Programı.Kayıt

İletişim

  • Bilimsel Sekreterya
  • Organizasyon Sekreteryası
Türk Nöroloji Derneği
Adres:
Telefon:
0 312 435 59 92
E-Posta:
info@noroloji.org.tr
Web: www.noroloji.org.tr/uyku-tibbi
Flap Tour
Adres:
Telefon:
0 312 454 00 00
E-Posta:
Web: www.flaptour.com.tr

Diğer Uyku Bozuklukları Çalıştayları

Diğer Uyku Bozuklukları Çalıştayları

Toplantı Adı Düzenleyen Ana Teması Tarih Yer
VI. Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı
Türk Nöroloji Derneği Uyku Tıbbı Çalışma Grubu Uyku Hastalarının Engellilik Oranları ve Maluliyet 18 Mart 2023 Online
V. Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı
Türk Nöroloji Derneği Uyku Tıbbı Çalışma Grubu Özel Gruplarda Uyku 19 Mart 2022 Online
Türk Nöroloji Derneği IV. Nörolojik Hastalıklarda Uyku Tıbbı Online Çalıştayı
Türk Nöroloji Derneği Uyku Tıbbı Çalışma Grubu Uyku Bozuklukları Birlikteliğinde Tedavi Yaklaşımları 20 Mart 2021 Online
III. Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı
Türk Nöroloji Derneği Uyku Tıbbı Çalışma Grubu Nörodejenerasyon ve Nöroenflamasyonda Uykunun Yeri ve Önemi 07 Mart 2020 Ankara
II. Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı
Türk Nöroloji Derneği Uyku Tıbbı Çalışma Grubu Uyku Bozukluklarının Tüm Yönleri 23 Mart 2019 TND -Anadolu Downtown Otel, Ankara
I. Nörolojik Hastalıklarda Uyku Bozuklukları Çalıştayı
Türk Nöroloji Derneği Uyku Tıbbı Çalışma Grubu Uyku Bozukluklarının Tüm Yönleri 10 Şubat 2018 TND – Movenpick Hotel, Ankara

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İnteraktif Psikiyatri Eğitim Kongresi

İnteraktif Psikiyatri Eğitim Kongresi

İnteraktif Psikiyatri Eğitim Kongresi – İPEK, DUVAK – Duygudurum Vakfı tarafından ilk kez 2012 yılında …

Bir cevap yazın