Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Türk Androloji Derneği

Türk Androloji Derneği

Türk Androloji Derneği; kadın, erkek cinsel sağlığı ve hastalıkları, erkek üreme sağlığı ve hastalıkları konusunda eğitim ve araştırmalar yapmak amacıyla 16 Mart 1992 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Ayrıca, aile planlamasının etkin bir şekilde yaygınlaştırılması amacıyla gerekli eğitim, araştırma, uygulama faaliyetlerini yürüten Dernek; üreme fizyolojisi ile ilgili temel araştırmaları planlamasının yanı sıra uygulamaktadır. Aynı zamanda infertilite adı verilen kısırlık ile ilgili araştırmaları planlama, tüp bebek ya da diğer adıyla in vitro fertilizasyonIVF ve benzer tekniklerin uygulanabilmesi, erektil fonksiyon bozuklukları adı verilen sertleşme bozukluklarını etkileyebilecek fiziksel ve psikolojik faktörlerin araştırılması için gerekli laboratuvar ve üniteleri kurarak işletmektedir.

Özellikle bilimsel ve maddi kaynak sağlanabilmesi için yurtiçi ve yurtdışı bilimsel araştırma, inceleme yapan Dernek; tedavi kurumları özel/kamu kuruluşları ile dernek ve vakıf gibi kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. Bunlara ek olarak, kuruluşlar ile bilimsel, teknik bilgi ve hizmet alışverişi sağlayan Kongre, konferans, seminerler gibi bilimsel toplantılar düzenleme ve bilimsel yayınlar yapan Dernek; dergi, bülten, broşür ve kitap çıkarmasının yanı sıra yurtiçi ve yurtdışında fuarlara katılmaktadır.

Bununla birlikte üniversite ve eğitim hastanelerinin ilgili birimleriyle işbirliği yapan Türk Androloji Derneği; bu alanda uzmanlık öğrencisi, öğretim elemanı ile diğer personelin modern tıbbın gereklerine uygun eğitimlerini sağlamaktadır. Bu amaçla yurtdışına uzmanlık öğrencisi gönderme, yurtiçi veya yurtdışından gönderilmesini kabul etmektedir. Ayrıca gerektiğinde, amaçlarını gerçekleştirmek için çalışma grupları kuran Dernek; sağlık sektöründe faaliyet gösteren, ortak ilke ve hedefleri benimseyen kuruluşlar ile çalışmalar yürütmektedir.

Türk Androloji Derneği

Androloji Bülteni

İletişim

Adres: Gayrettepe, Cemil Aslan Güder Sok. İdil Apt. B Blok D: 1 PK:34349 Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0 212 288 50 99

Faks: 0 212 288 50 98

E-Posta: androloji@androloji.org.tr

Web: androloji.org.tr

Türk Androloji Derneği

Türk Androloji Derneği

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Türk Çocuk Ürolojisi Derneği

Türk Çocuk Ürolojisi Derneği

Türk Çocuk Ürolojisi Derneği; 09 Nisan 1996 tarihinde Çocuk Ürolojisi Derneği adı ile Şişli, İstanbul’da …

Bir cevap yazın