Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Marmara Pediatri Derneği

Marmara Pediatri Derneği

Marmara Pediatri Derneği; kurucu başkan Prof. Dr. Figen Akalın öncülüğünde 4 Haziran 2018 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur.

Marmara Üniversitesi Çocuk Sağlığı A.B.D sosyal ve bilimsel faaliyetlerine maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla kurulan Dernek; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları konusunda etkinlik göstererek, Türkiye’deki çocukların sağlık düzeyini yükseltme, çocuk sağlığı konusunda çalışan kişi ve kuruluşlara eğitim ve destek vermektedir. Marmara Pediatri Derneği, kuruluş amacı doğrultusunda bilimsel kongreler, seminerler düzenler ve yayınlarda bulunmaktadır.

Dernek, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında görev yapmış, hayatını kaybetmiş hocaların adına her yıl Marmara Pediatri Kongresi sırasında başarılı bulunan sözlü bildiri ve posterlere ödül vermektedir.

Derneğe üyelik, Marmara Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve ilgili branşlarda görev yapan; hekim veya sağlık meslek mensupları ile üye olmaya yasal engeli bulunmayan ve yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de yerleşme hakkına sahip olan kişiler derneğe üye olabilmektedir.

Marmara Pediatri Derneği

İletişim

Telefon: 0 212 279 00 20

E-Posta: info@marmarapediatri.org

Web: www.marmarapediatri.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Türk Çocuk Ürolojisi Derneği

Türk Çocuk Ürolojisi Derneği

Türk Çocuk Ürolojisi Derneği; 09 Nisan 1996 tarihinde Çocuk Ürolojisi Derneği adı ile Şişli, İstanbul’da …

Bir cevap yazın