Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; akademik faaliyetlerine Sağlık Yüksekokulu olarak 1997 yılında Esentepe Kampüsü, Sakarya‘da başlamıştır.

Sağlık Yüksekokulu, kuruluşunda ilk olarak  Hemşirelik ve Ebelik lisans eğitimlerine başlaması ile sonrasında; 2012 – 2013 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Yarıyılından ardından Hemşirelik Anabilim Dalı’nda Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programları başlatmıştır. Bununla birlikte, 2016 – 2017 Eğitim – Öğretim Yılı Güz Yarıyılından itibaren Hemşirelik Anabilim Dalı’nda Tezsiz Yüksek Lisans programını başlatmıştır. Sağlık Yüksekokulu, Bakanlar Kurulu’nun 8 Nisan 2016 tarihli bazı yükseköğretim kurumları hakkındaki kararı sonrasında; Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak eğitim-öğretim vermek amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Fakülte, Kasım 2016 tarihinde Odyoloji, Ocak 2019 tarihinde Beslenme ve Diyetetik bölümleri açılmasına rağmen, ne yazık ki, akademik ve fiziki alt yapı çalışmaları ile henüz aktif olarak öğrenci alarak eğitime başlamamıştır.

Bununla birlikte, Esentepe Kampüsü‘nde 1723 m2 alan içerisinde bulunan okul binası;  8 adet derslik, 2 adet öğretim laboratuvarı ve buna ek olarak idari birimler bulunmaktadır.

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

SAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, özellikle birey, aile ve toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi hedefi ile; yenilik ve değişimlere duyarlı, mesleki standartlarında hizmet veren ve bunun yanında eğitim, yönetim ve araştırmalarda rol ve sorumluluk alarak mesleki kariyerini geliştiren, yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş sağlık meslek mensubu yetiştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

SAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, hedefi doğrultusunda mesleğini iyi seviyelere çıkaran, severek icra eden; doğru yaklaşımı sergileyen, eleştirel düşünebilen, yaşam boyu öğrenmeyi felsefe edinmiş sağlık meslek mensubu yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi, Türkiye ve üniversitenin adını en iyi şekilde temsil edecek vasıflarda; Ebelik ve Hemşirelik mesleğinin profesyonel gereklerini yerine getirebilen, birey ve toplumun sağlık bakım gereksinimlerini vizyon edinmiştir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi, çağdaş yaklaşımlar doğrultusunda değerlendirebilen, etik değerlere sahip, eleştirel düşünen, araştırma öğelerini birleştiren; eğitimci, uygulayıcı, yönetici ve lider bireyler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Akademik Kadro

Bölümler

Hemşirelik Ebelik Odyoloji Beslenme ve Diyetetik

İletişim

Esentepe Kampüsü

Adres: Kemalpaşa, PK: 54050 Serdivan / Sakarya

Telefon: 0 264 295 66 17

Faks: 0 264 295 66 02

E-Posta: saglik@sakarya.edu.tr

Web: saglikbilimleri.sakarya.edu.tr

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ulaşım

SAKUS Otobüs Hattı

  • 4, 5, 6, 12, 15, 19K, 20, 21K, 22K, 24K, 26, 27, 29, H3, H6, H8

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi

Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi

Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi; Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde Gülhane Külliyesi Tıp Fakültesi binasında 29 Mayıs …

Bir cevap yazın