Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Sağlık Enstitüleri / Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü; Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnamesi doğrultusunda 20 Temmuz 1982 tarihinde Bornova, İzmir‘de kurulmuştur.

Enstitü, Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı hakkındaki 41. Kanun Hükmünde Kararname sonrasında kurulmuş olup; Ege Üniversitesinde Sağlık Bilimlerine dayalı Yüksek Lisans ve Doktora öğretimini, Yükseköğretim Kanununda yer alan amaç ve ilkeleri doğrultusunda ve bununla birlikte, Lisansüstü Eğitim-Öğretim Enstitülerinin Teşkilat ve İsleyiş Yönetmeliği ile Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yürütmektedir.

Aynı zamanda, Enstitülerinin Teşkilat ve İsleyiş Yönetmeliğine göre; Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi başta olmak üzere Madde Bağımlılığı – Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü, Hemşirelik Fakültesi, İzmir Atatürk Sağlık Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu lisansüstü öğretim bakımından Sağlık Bilimleri Enstitüsünün Anabilim Dalları yer almaktadır.

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Sağlık Bilimleri Enstitüsünün bünyesinde 2021 yılı itibariyle toplam 60 anabilim dalında; doktora, yüksek lisans, tezsiz yüksek lisans başta olmak üzere 120’nin üzerinde programda lisansüstü eğitim yapılmaktadır.

Ege Sağlık Bilimleri Enstitüsü, kaliteli ve standart sağlık hizmeti sunmak amacıyla; topluma ve özel olarak sağlık ile ilgili birimlerdeki akademik kadrolara teknolojik alt yapıyı kullanarak, kişisel veya mesleki gelişmelere önem vererek yaratıcı ve evrensel bilime katkı yapan nitelikte uzmanlar yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Ege Sağlık Bilimleri Enstitüsü, dünyadaki nitelikli Sağlık Bilimleri Enstitüleri ile işbirliği içinde; ayrıca eşdeğer bir eğitim ve araştırma kurumu olarak ulusal ve uluslararası düzeyde tercih edilen bir kurum olmayı kendine vizyon edinmiştir.

İletişim

Ege Üniversitesi Kampüsü

Adres: Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı Kat: 3 Erzene, PK: 35040 Bornova / İzmir

Telefon: 0 232 311 44 9192

Faks: 0 232 311 44 86

E-Posta: egesbeogrenci@gmail.com

Web: sbe.ege.edu.tr

Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ulaşım

İZBAN Otobüs Hattı

  • 59, 119, 204, 267, 268, 314, 328, 338, 348, 358, 368, 498. 505, 525, 565, 566, 568, 570, 585, 800

İzmir Metro Hattı

  • Ege Üniversitesi Kampüs, Bornova Hastane

Ege Üniversitesi Merkez Yerleşkesi içerisinde; ulaşım öğrenciler için bisiklet yollarında ücretsiz bisikletler veya Kampüs İçi Ring servisleri ile sağlanmaktadır.

Hakkında hipokratist

Bir cevap yazın