Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele DerneğiSaHaDer; tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm aramak amacıyla 11 Kasım 2020 tarihinde Samsun‘da kurulmuştur.

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele DerneğiSaHaDer; sosyal medya aracı Twitter üzerinden @SaglTum adıyla bilinen Twitter Destek Grubu yöneticileri tarafından, tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm aramanın yanı sıra yasal zeminde sağlık çalışanlarını temsil amacıyla kurulmuştur.

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği amacı ve kuruluş amacını gerçekleştirmek için; dil, din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, yaş, engellilik, politik görüş farklılığının yanı sıra meslek ve diğer nedenlere dayalı olarak hiçbir ayrım gözetmemektedir. Dernek, Türkiye’de kamu ya da özel kurumda aktif çalışan ve emekli olan tüm sağlık çalışanlarının ekonomik, sosyal, hukuki haklarının korunması ve geliştirilmesi için çalışmalar, kamuoyu oluşturmasının yanı sıra; üyelerinin sosyal, bilimsel, kültürel ve ahlaki gelişimine katkıda bulunacak yönlendirmenin yanında, kuruluş amacı doğrultusunda organizasyonlar ile ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde sürdürülecek çalışmalar yapmaktadır.

Sahader

SaHaDer, tüm sağlık çalışanlarını eşit ölçüde temsil etmek için kuruluş amacına uygun olarak; Türkiye’nin dört bir tarafından farklı branşlarda yönetim kadrosuyla her bölgede ve şehirde hizmet veren sağlık meslek çalışanlarına aynı önemi vererek çalışmalarına hedefleri doğrultusunda devam etmektedir.

SaHaDer, kronikleşmiş ve Coronavirüs – Covid-19 pandemisi süreci ile birlikte daha da ağırlaşan sosyo-ekonomik sorunların çözümü için; sağlık ve sosyal hizmetler alanında tüm sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapmayı temel ilke olarak benimsemenin yanı sıra tüm siyasi, sendikal oluşumlarla birlikte sivil toplum kuruluşlarına eşit mesafede çalışmalarını sürdürmektedir.

SaHaDer, tüm sağlık çalışanlarının; mali ve özlük haklarını koruma, hak kayıplarının önüne geçme, sosyo-ekonomik koşulları iyileştirmek amacıyla çalışmalarını belirlediği vizyon çerçevesinde devam etmektedir.

SaHaDer, sağlık çalışanlarının sahada yaşadığı sorunlar ile birlikte çözüm önerileri, talepleriyle ilgili bakanlıklara ve sivil toplum kuruluşlarına iletmenin yanı sıra; sağlık çalışanlarının seslerini yazılı, görsel ve sosyal medya araçları vasıtasıyla kamuoyuna ve yetkililere duyurmayı kendine misyon edinmiştir.

Online Üyelik

İletişim

Adres: Kazım Karabekir Mah. Rasim Tekyıldız Sok. No: 16 B Blok Kat: 1 İlkadım / Samsun

Telefon: 0 536 991 62 40

Twitter: @SaglTum

E-Posta: sahader.org@gmail.com

Web: www.sahader.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği – TOTBİD; ortopedi ve travmatoloji ile ilgili tüm derneklerin …

Bir cevap yazın