Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Tarık Esen

Prof. Dr. Tarık Esen

Prof.Dr.Tarık Esen, 24 Eylül 1960 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. Üroloji ve Üroonkoloji Uzmanı, Tıp Profesörüdür.

Behçet Esen ve Aydan Naciye Esen Soylu‘nun oğlu olan Tarık Esen; ilk ve orta öğreniminin ardından 1978 yılında İstanbul Erkek Lisesi, 1984 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Dr. Tarık Esen, 1984-1986 yılları arasında zorunlu hizmet görevi için Elazığ, Karakoçan Sağlık Ocağı Hekimliği yapmıştır. Dr. Esen, 1986 – 1990 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamlamıştır. Ayrıca, uzmanlığı sırasında 1986 – 1987 yılları arasında Almanya’nın Renanya-Palatina eyaletinin Başkenti olan Mainz kentinde bulunan Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi‘nde DAAD bursiyeri olarak; vücut dışında oluşturulan ekstrakorporeal şok dalgaları ile böbrek üreter taş kırma yöntemi olan 2. jenerasyon ESWL tekniğinin eğitimini almıştır.

Dr. Esen, 1990-1991 yıllarında Mainz Üniversitesi Alexander V.Humboldt Vakfı bursiyeri olarak mesane kanserinde flow sitometri yönteminin eğitimini almıştır. Aynı zamanda, 1992 – 1993 yılları arasında Alexander v.Humboldt Vakfı bursiyeri olarak; Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Mannheim şehrinde bulunan Heidelberg Üniversitesi, Mannheim Tıp Fakültesi, Üroloji Kliniği’nde laparoskopik üroloji cerrahi eğitiminin ardından 1996 – 1998 yılları arasında Mannheim Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği‘nde kadrolu öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Prof. Dr. Tarık Esen, 1997 yılında ABD’nin Minnesota eyaleti, Rochester’da yer alan özellikle entegre sağlık, eğitim ve araştırmaya odaklanan bir Amerikan akademik tıp merkezi olan Mayo Klinik Üroloji Departmanı, Üroonkoloji bilim dalında misafir öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Dr, Tarık Esen, 1994 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nde doçentlik, 2000 yılında profesörlük ünvanlarını almıştır.

Prof. Dr. Tarık Esen

Ulusal ve Uluslararası Dernek ve Kuruluş Üyelikleri

Profesör Esen, 2006-2008 yılları arasında Türk Üroloji Derneği başkanlığının yanı sıra; Türk Çocuk Ürolojisi Derneği ve Türk Androloji Derneği üyeliği bulunmaktadır. Ayrıca, European Association of UrologyAvrupa Üroloji Derneği‘nde Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmaları ile; ayrıca American Urological AssociationAmerika Üroloji Birliği, Société Internationale d’UrologieUluslararası Üroloji Derneği‘nde üyelikleri bulunmaktadır.

Prof.Dr.Tarık Esen, özellikle  İngilizce ve Almanca orijinal makaleler ile kitap bölümü yazarlığının yanı sıra; uluslararası toplantı ve kongrelerde panelist, oturum başkanlığı, ulusal hakemli dergi makalesi ve kongre sunusu gerçekleştirmiştir.

Prof. Dr. Esen, 2002 yılından itibaren Amerikan Hastanesi Üroloji Bölüm Başkanıdır. Ayrıca, 2011 yılında itibaren Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Tarık Esen; İstanbul Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Figen Esen ile evli olup, Billur adında kız çocuğu babasıdır.

İletişim

Adres: Güzelbahçe Sok. No: 20 PK: 34365 Nişantaşı, Şişli / İstanbul

Telefon: 444 3 777

Faks: 0 212 311 21 90

E-Posta: info@amerikanhastanesi.org

Web: www.amerikanhastanesi.org/tarik-esen

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Nil Molinas Mandel

Prof. Dr. Nil Molinas Mandel

Prof.Dr.Nil Molinas Mandel; 1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tıp Doktoru, İç Hastalıkları ve Medikal Onkoloji Uzmanıdır. …

Bir cevap yazın