Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Perinatoloji Dergisi

Perinatoloji Dergisi

Perinatoloji DergisiPerinatal Journal; Perinatal Tıp Vakfı, Türk Perinatoloji Derneği, Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği‘nin yayın organı olarak 1993 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Ayrıca Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında dört ayda bir, yılda 3 sayı çıkan  Perinatal Journal; yazılar İngilizce olarak kabul edilmekte ve aynı zamanda Türkçe çevirisi Perinatoloji Dergisi‘nde yayınlanmaktadır. Perinatoloji Dergisi, ​perinatoloji alanındaki bilimsel çalışma ve bilgiler başta olmak üzere; akademik çalışmaların evrensel ölçüde desteklendiği, mesleki ve buna ek olarak toplumsal bilgilendirme yapmaktadır.

Perinatal Tıp Vakfı, Türk Perinatoloji Derneği, Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği‘nin bilimsel platformu olan Dergi; hakemli bilimsel yayın organı olarak yer alan makalelerin Türkçe sürümlerinin, eşzamanlı çevrimiçi yayımlanmaktadır. Özellikle klinik-deneysel araştırma makaleleri, olgu sunumları, derlemeler, editör görüş yazılarıyla mektupların yer aldığı Perinatal Journal; perinatoloji uzmanları, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, radyologlar, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları, ebeler, ultrasonografi ve diğer ilgili dalların uzmanları okuyucu kitlesi arasındadır.

Perinatoloji Dergisi

Bununla birlikte Perinatal Journal – Perinatoloji Dergisi kuruluş amacı ve hedefleri doğrultusunda; perinatoloji ile ilgili konularda disiplinlerarası bilimsel tartışma zemini oluşturma ve içerdiği birikimi uluslararası bilimsel paylaşıma sunmaktadır. Perinatal Journal; TÜBİTAK ULAKBİM Tıp Dizini, EBSCOhost, EBSCO, DOAJ ve Google Scholar tarafından dizinlenmektedir.

Özellikle yayımlanan makalelere ilişkin telif hakları Perinatoloji Dergisi’ne ait olup; yayınlanması uygun görülen yazıların sorumluluğu yazarlara aittir. Perinatoloji Dergisi, yazarlardan devraldığı ve/veya çevrimiçi sürümünde yayımladığı içerikle ilgili; telif haklarından, bilimsel içeriğe evrensel açık erişimin desteklenmesi ve geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır. Belirtilen amaç doğrultusunda, bilinen standartlarda kaynak olarak gösterilmesi koşuluyla; ticari kullanım amacı ve içerik değişikliği dışında kalan tüm kullanım haklarını CC BY-NC-ND 3.0 License aracılığıyla bedelsiz kullanıma sunmaktadır.

Perinatal Tıp Vakfı adına Deomed Yayıncılık tarafından yayımlanmakta olan Perinatoloji Dergisi; 26 Haziran 2004 tarih ve 5187 sayılı Basın Kanunu gereğince yaygın süreli yayın türünde sınıflandırılmaktadır.

İletişim

Adres: Elmadağ, Cumhuriyet Cad. No: 30/5 (Divan Otel Yanı) Taksim, Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0 212 225 52 15

E-Posta: info@perinataldergi.com

Web: www.perinataldergi.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Bozok Tıp Dergisi

Bozok Tıp Dergisi

Bozok Tıp Dergisi – Bozok Medical Journal; Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin resmi yayın organı olarak …

Bir cevap yazın