Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Sağlık Günleri / Nükleer Tıp Teknikerleri Günü

Nükleer Tıp Teknikerleri Günü

Nükleer Tıp Teknikerleri Günü; Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler neticesinde her yıl 8 Ekim günü kutlanmasına 2020 yılında karar verilmiştir.

Nükleer Tıp Teknikerleri Gününün belirlenmesi Nükleer Tıp Teknikerleri ve mezunları ile ortak kararın ardından Nükleer Tıp Teknikerliği mesleğinin tanıtılması ve farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır.

Uluslararası nükleer tıp topluluklarında her yıl ekimin ilk haftası Nükleer Tıp ve Moleküler Görüntüleme Haftasının ardından kutlanan Nükleer Tıp Teknikerleri Günü; Nükleer Tıp Haftası ile birlikte tıp camiası ve toplumda nükleer tıp uygulamaları için farkındalık ve mesleğin tanınırlığı açısından tüm nükleer tıp çalışanları aktif rol almaktadır.

Nükleer Tıp Teknikerleri Gününde 2014 yılından beri mezun veren Nükleer Tıp Teknikerlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından meslek tanımı, görev ve sorumluluklarının belirlenmesi ve KPSS ile sağlık personeli alımında Nükleer Tıp Teknikerliğine kadro tahsis edilmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi amaçlanmaktadır.

Nükleer Tıp Teknikerleri Günü

Referans

Referans

Fotoğraf: mufidpwt adlı kişinin Pixabay‘daki fotoğrafı

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü

Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü; akılcı antibiyotik kullanımı konusunda toplumu bilgilendirmek amacıyla 2008 yılından itibaren 18 …

Bir cevap yazın