Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi; Bakanlar Kurulu Kararı ile tıp eğitim ve öğretimi vermek amacıyla 14 Haziran 2018 tarihinde Karaman’da kurulmuştur.

Kuruluş süreci ile birlikte 07 Ağustos 2018 tarihinde Kurucu Dekan ataması yapılan KMÜ Tıp Fakültesi; 2019-2020 eğitim – öğretim yılında Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde 31 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Tıp Fakültesi ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Ortak Kullanım Protokolü ile Karaman Devlet Hastanesi, Eğitim Araştırma Hastanesine dönüştürülmüştür.

Türkiye’de ve Uluslararası düzeyde insan sağlığını geliştirmek hedefi olan KMÜ Tıp Fakültesi; hedefleri doğrultusunda, çağın bilimsel metod ve tekniği ile tutarlı tanı-tedavinin yanı sıra koruyucu hekimliği ve toplum sağlığını ön planda tutmaktadır. Ayrıca insanlığın değerlerine saygılı, çağdaş hekimler ve bilim insanları yetiştiren Tıp Fakültesi; Türkiye’de ve insanlığa yarar sağlayacak araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütmek ve toplumun ihtiyacını karşılayacak sağlık hizmeti sunumuna katkıda bulunmayı kendine misyon edinmiştir.

Çalışmaları kapsamında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sağlık hizmetleri sunumu açısından saygı duyulan Tıp Fakültesi; özellikle tercih edilen, sürekli kendini yenileyerek bilimsel alanda öne çıkan ve örnek gösterilen, uluslararası düzeyde eğitim verebilen bir tıp fakültesi olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Tıp Fakültesi

Öğrenci Bilgi Sistemi .Akademik Takvim

KMÜ Tıp Fakültesi Sıralama

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Karaman EAH

İletişim

Yunus Emre Yerleşkesi

Adres: Gevher Hatun Mah. PK:70200 Karaman

Telefon: 0 338 226 20 90

Faks: 0 338 226 21 50

E-Posta: tip@kmu.edu.tr

KEP: kmu.rektorluk@hs01.kep.tr

Web: kmu.edu.tr/tip

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi; Dünya Eğitim Vakfı tarafından 2014 yılında Topkapı – Zeytinburnu, İstanbul’da kurulmuştur. …

Bir yanıt yazın