Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Bakanlar Kurulu kararıyla 17 Haziran 2003 tarihinde Trabzon‘da kurulmuştur.

KTÜ Diş Hekimliği Fakültesi, 2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 25 Eylül 2006 tarihi itibariyle Eğitim-Öğretime başlamıştır. Fakülte önce gelişmiş yöntem ve teknikler ışığında Türkiye’de ağız sağlığı gereksinimlerini sağlayabilmekte olup; yeniliklere açık, meslek etiği ve hasta haklarına saygılı, sorumluluk sahibi diş hekimleri, uzmanlar ve akademisyenler yetiştirmektedir. Aynı zamanda bilimsel araştırma, proje ve yayın çalışmalarına devam etmektedir.

KTÜ Diş Hekimliği kliniklerinde, 2021 yılı itibarıyla 126 diş üniti bulunmasının yanı sıra; araştırma laboratuvarı, fantom laboratuvarı ve ek olarak sınıflar bulunmaktadır. Üstelik öğrencileri 4. ve 5. sınıflarda, öğretim üyelerinin eşliğinde kliniklerde her türlü diş tedavi işlemlerini gerçekleştirerek stajlarını gerçekleştirmektedir.

KTÜ Diş öğrencileri, eğitim hizmetlerinde özellikle simultane demo görüntüleme sistemine sahip fantom laboratuvarında eğitim görmektedir. Ayrıca, dental tomografi ve dijital radyografi üniteleri ile lamine, kron, köprü, dolgu gibi estetik porselen restorasyonlar yapmayı sağlayan CAD-CAM sistemi bulunmaktadır. Bununla birlikte, uluslararası standartlarda sert ve yumuşak doku lazer cihazlarının bulunduğu lazer kliniği, mikroskop altında endodontik tedavilerin yapıldığı mikro-endodonti kliniği ve sedasyon/genel anestezi altında diş tedavisi uygulamaları yer almaktadır.

Dolayısıyla Fakülte, kuruluş amacı doğrultusunda, topluma kaliteli ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmakta olup; rutin hasta tedavileri yanında özellikle engelli çocuk-erişkinlere ve diş hekimi fobisi olan çocuklara yönelik olarak Farabi Hastanesi ameliyathanelerinde genel anestezi altında diş tedavi işlemleri yürütmektedir. Ayrıca genel anestezi altında çene cerrahisi girişimi gerektiren hastaların ameliyatları; Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yapılan protokol çerçevesinde ortaklaşa yapmaktadır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Bölümleri

Klinik Bilimler

  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
  • Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi
  • Endodonti
  • Ortodonti
  • Pedodonti
  • Periodontoloji
  • Protetik Diş Tedavisi
  • Restoratif Diş Tedavisi

Temel Diş Hekimliği Bilimleri

KTÜ Diş Hekimliği Sıralaması.Diş Randevu.Akademik Takvim

İletişim

Adres: KTÜ, Kanuni Kampüsü PK: 61080 Trabzon

Telefon: 0 462 377 47 00

Faks: 0 462 325 30 17

E-Posta: dis@ktu.edu.tr

KEP: karadenizteknikuniversitesi@hs01.kep.tr

Web: www.ktu.edu.tr/dents

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; diş hekimliği eğitim ve öğretimi vermek amacıyla 18 Haziran 1987 …

Bir cevap yazın