Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Karadeniz Pediatri Günleri

Karadeniz Pediatri Günleri

Karadeniz Pediatri Günleri; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanındaki uzmanlar ile bilimsel konferanslar, paneller, uydu toplantıları ve kurslar aracılığıyla bilgileri güncellemek amacıyla ilk olarak 2019 yılının Ekim ayında Trabzon‘da düzenlenmiştir.

Özgün ve orijinal çalışmalarınızı sunulduğu, sözlü bildiri ve posterlere yer verilen Karadeniz Pediatri Günleri‘nde; aynı zamanda bilim kurulu tarafından seçilen serbest bildiri ve posterlere teşvik ödülleri verilmektedir. Bilimsel programın yanı sıra sosyal programların da yer verildiği Karadeniz Pediatri Günleri’nde; pediatri uzmanları, tıpta uzmanlık öğrencileri, pratisyen hekimler, aile hekimleri ve pediatri ile ilgili hemşire ve diğer sağlık meslek mensupları ilgi göstermektedir.

II.Karadeniz Pediatri Günleri

II.Karadeniz Pediatri Günleri; 26 – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında online olarak düzenlenecektir.

2021 yılı kongre ana teması özellikle “Pandemi ve Çocuklar” olarak belirlenmiş olup; 2019 yılında Çin‘in Wuhan kentinde başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi çocukların hayatını fiziksel ve ruhsal olarak nasıl etkilediği konuşulacaktır. Ayrıca, bilgi akışının çok hızlı geliştiği pandemide, pediatri alanındaki tüm gelişmeler güncel bilgiler ışığında ayrıntılı olarak tartışılacaktır.

pandemi ve çocuklar

Bilimsel programın yanında sempozyumlar, sözlü bildiriler ile kongre boyunca her gün saat 16:30’dan sonra “kpg2021.kongrelive.com” adresinde konunun uzmanları yer alacaktır.

Kayıt

Bilimsel Program

Kongrede 1. gün özellikle yakın ve uzak gelecekte Covid-19 pandemisinin insanlığı ne beklediği ve hiç mi iyi şeyler olmadığı; Covid 19 immunopatogenezi; pandemi döneminde çocuklarda akciğer radyolojisinin değerlendirilmesi; pandemi döneminde olgularla çocuk acil triajı ile aynı zamanda çocuklarda uyku bozuklukları; geçikmiş bilinçsel ve motor gelişime yaklaşım; primer immün yetmezliği hangi hastada, ne zaman düşünüldüğü; İSPA tedavisinde HMO ya da İnsan Sütü Oligosakkaritleri tartışılacaktır.

Kongrede 2. gün insan inşaası, çocuklarda pandemi döneminde depresyon ve anksiyete yönetimi; Kawasaki ve MIS-C – benzerlikler ve farklılıklar; MIS-C ve gastrointestinal tutulum veya akut abdomen; çocukluk çağı kanserlerinin belirti ve bulguları; eklem ağrısı; çocuklarda vitamin ve supplement desteği ile aynı zamanda kemik iliği transplantasyonu ve endikasyonları; malnutrisyon; primer immun yetmezlikler ve bunun yanında immunglobulin tedavisi tartışılacaktır.

Kongrede 3. gün üriner sistem taş hastalığı; boy kısalığı; gelecek, uzay ve microbiota; genetik tanı yöntemlerinde yeni gelişmeler, pediatriye yansımaları; pandemi aşıları ve bununla birlikte çocuklarda pandemi döneminde aşılanma; gebelikte ve neonatal dönemde Covid-19 enfeksiyonunun erken ve/veya geç dönem etkileri; pandemi döneminde akılcı ilaç kullanımı; ayrıca hepatosplenomegaliden gaucher hastalığına giden süreç tartışılacaktır.

İletişim

Karadeniz Teknik Üniversitesi Pediatri Derneği

Adres: Gazipaşa Mah. Atatürk Meydanı, Halis Çebi İş Merkezi, No: 25/21 Ortahisar / Trabzon

Telefon: 0 462 377 58 90

E-Posta: ktupediatridernegi@gmail.com

Web: www.karadenizpediatri.org

Kongre Başvurusu

Proje Koordinatörü: Sürhay Ünal

Telefon: 0 216 327 80 70

Mobile: 0 533 660 43 51

Faks: 0 216 327 80 73

E-Posta: surhay@meta-turizm.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

MEDCON - Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi

Medcon

Medcon – Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi; IEEE Ankara Üniversitesi Öğrenci Kolları Şubesi – IEEE …

Bir cevap yazın