Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; diş hekimliği alanında eğitim-öğretim vermek amacıyla 14 Nisan 2009 tarihinde Malatya‘da kurulmuştur.

Fakültenin kurulma kararı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 21 Nisan 2000 tarihindeki ilgili yazısı ile alınmış; 28 Kasım 2001 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. İnönü Üniversitesi Senatosu’nun 23 Ocak 2009 tarih ilgili kararı ile 2009-2010 eğitim-öğretim yılında; Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, Protetik Diş Tedavisi, Ortodonti, Pedodonti, Oral Diagnoz ve Radyoloji, Diş Hastalıkları ve Tedavisi ve Periodontoloji bölüm ve anabilim dallarının kurulması için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına oybirliği ile teklif edilmesinin ardından 14 Nisan 2009 tarihinde ilgili sayı ve yazısı ile açılması uygun görülmüştür. Fakülte, 16 Nisan 2009 tarihinde Prof. Dr. Ünsal Özgen‘in fakülte dekanı olarak atanması ile açılmasına karar verilmiştir.

Kurumsal Politikası

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; diş hekimliği alanındaki yenilik ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Aynı zamanda, çağın gereklilikleri doğrultusunda; eğitim, hizmet ve araştırma faaliyetleri yürüten İnönü Diş Hekimliği; tüm öğrencileri, personeli, hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaç ve beklentilerini karşılaması ile bunun yanında memnuniyetlerinin sürekliliğini sağlamaktadır. Ayrıca güvenli, sağlıklı ve ergonomik bir çalışma ortamı sağlamak için iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri sağlayan İnönü Diş; riskleri azaltma ve/veya gerekli tedbirleri almak için iş sağlığı ve güvenliğinin yönetimi ile performansını sürekli iyileştirmektedir. Bununla birlikte, faaliyetlerinin çevreye olan olumsuz etkilerini azaltmak ve çevreyi korumak için gerekli önlemleri alan İnönü Diş Fakültesi; ilgili mevzuat ve yönetim sistemleri şartlarına uyan ve kalite kültürünü benimsemiş olan çalışanları ve bunun yanında şartları sürekli iyileştirmeyi kurumsal politika olarak belirlemiştir.

Misyon, Vizyon ve Değerleri

İnönü Diş Hekimliği Fakültesi, çok yönlü, yenilikçi düşünme becerisine sahip, özellikle yaşam boyu öğrenme ilkesi ile; özellikle paylaşımcı, girişimci diş hekimleri, uzmanlar ve akademisyenler yetiştirmektedir. Ayrıca toplumun ağız ve diş sağlığı için yüksek kalitede koruyucu ve düzeltici tedavi hizmeti sunması; bunun yanında uluslararası düzeyde bilimsel araştırma/yayın yapmayı kendine misyon edinmiştir.

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği eğitim, hasta tedavisi ve araştırma kalitesi ile; özellikle ağız diş sağlığını geliştirmede Türkiye’de ve komşu ülkelerde referans merkezi olmayı kendine vizyon edinmiştir.

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kuruluş değerleri doğrultusunda; kaliteli, insana ve çevreye saygılı, adalet ve/veya liyakata dayalı, akademik olarak özgür, ortak çalışma ruhu ile evrensel, gerçekçi ve güvenilir, hesap verebilen değerleriyle eğitim-öğretime devam etmektedir.

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Bölümleri

İnönü Diş Hekimliği Randevu

İnönü Üniversitesi Diş Hastanesi randevu almak isteyen hastalar 08:00 – 12:00 ve 13:00-17:00 saatleri arasında Online Randevu ya da Telefon Numarası üzerinden randevu alabilmektedir.

Online Randevu.Telefon Randevu

İletişim

Adres : Bulgurlu Mah. Elazığ Yolu 15. km PK: 44280 Battalgazi / Malatya

Telefon: 0 422 341 11 20

Faks: 0 422 341 01 08

E-Posta: dishekimligi@inonu.edu.tr

Web: www.inonu.edu.tr/dishekimligi

Ulaşım

Motaş Hattı

  • 17B

Minibüs / Dolmuş Hattı

  • 21-TRAMBÜS

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Osmangazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Bakanlar Kurulu’nun kararı ile 28 Mart 2008 tarihinde Eskişehir‘de kurulmuştur. …

Bir cevap yazın