Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Diyaliz Merkezleri / Iğdır Diyaliz Merkezleri

Iğdır Diyaliz Merkezleri

Iğdır Diyaliz Merkezleri, akut ve kronik böbrek yetmezliği bulunan bireylerin tedavilerini gerçekleştirmek amacıyla diyaliz yolu ile böbrek nakline hazırlanmaları ve gerekli olan tıbbi durumlara diyaliz yöntemlerini uygulamaktadır.

Diyaliz yöntemleri, Iğdır Devlet Hastaneleri‘nde Diyaliz Hizmeti sunmak amacıyla açılan diyaliz ünitelerinde gerçekleştirilmektedir. Diyaliz hizmeti ile ilgili diğer tıbbi durumlarda diyaliz tedavi yöntemlerini diyaliz eğitim merkezleri ve diyaliz merkezleri, Sağlık Bakanlığı tarafından eğitim şartlarına haiz olan personeller bu konuda yetkilendirilmiştir. Böbrek yetmezliği ve başka sebeplerle insan vücudunda biriken toksik maddelerin ve fazla sıvının vücuttan uzaklaştırılması amacıyla diyaliz tedavi yöntemlerini uygulayan diyaliz üniteleri listede yer verilmiştir.

Devlet Hastaneleri tarafından diyaliz hizmeti vermek amacıyla açılan üniteler; Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ilgili maddelerince hazırlanan, Diyaliz Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik şartlarına göre hizmet vermektedir. Iğdır ilinde Aralık, Karakoyunlu ve Tuzluca ilçelerinde bulunan veya yakın olan hastane diyaliz üniteleri listede yer almaktadır.

Iğdır Diyaliz Hasta / Cihaz Oranları

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Doku, Organ Nakli ve Diyaliz Hizmetleri Dairesi Başkanlığı 2023 Yılı Planlama Çalışması kapsamında 2022 yılının Ekim ayında hesaplanmıştır. Iğdır İlinde 1 diyaliz hizmet bölgesinde 73 hasta sayısı, 22 diyaliz cihazı ile 3,31 hasta/cihaz oranına göre diyaliz üniteleri faaliyet göstermektedir.

Iğdır Diyaliz Merkezleri

Iğdır Diyaliz Merkezleri

Dr. Nevruz Erez Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi
Adres : Kışla Mahallesi. Melekli yolu Üzeri Iğdır
Telefon : +90 476 226 03 02
Faks : +90 476 227 63 58
E-Posta : igdirdh@saglik.gov.tr
Web : igdirdh.saglik.gov.tr/diyaliz-unitesi
Ulaşım : Haritadaki Diğer Yeri

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Giresun Diyaliz Merkezleri

Giresun Diyaliz Merkezleri

Giresun Diyaliz Merkezleri, akut ve kronik böbrek yetmezliği bulunan bireylerin tedavilerini gerçekleştirmek amacıyla diyaliz yolu …

Bir cevap yazın