Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Geriatrik Hematoloji Derneği

Geriatrik Hematoloji Derneği

Geriatrik Hematoloji Derneği, Geriatrik Hematoloji biliminin geliştirilmesini sağlamak amacıyla 2011 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Dernek, özellikle Türkiye’de Geriatrik Hematoloji konusunda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermektedir. Geriatrik Hematoloji alanında araştırmaları destekleyen Dernek; tedavi standartlarını yükseltme ve bu standartların Türkiye genelinde sağlık profesyonelleri tarafından uygulanmasını yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.

Geriatrik Hematoloji Derneği

Türkiye’deki Geriatrik Hematoloji alanında çalışan bilim dalları ile ilgili bilgi iletişimini sağlayan Dernek; bu alanın çalışma ve araştırmalarını desteklemesinin yanı sıra Türk Geratrik Hematoloji biliminin ulusal ve uluslararası düzeyde temsil edilmesini sağlamaktadır.

Aynı zamanda Geriatrik Hematoloji konusunda çalışma yapan araştırmacı ve projelere destek veren Geriatrik Hematoloji Derneği; özel ve tüzel merkezleri, kişileri gönüllülük esasına bağlı olarak denetlemek için çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda standartlarını uygun bulduğu üretim, işleme, banka vb. tesisleri uygulamanın yapıldığı klinikleri ve uygulayıcı doktor, biyolog gibi sağlık personelleri sertifikalandırmaktadır.

Geriatrik Hematoloji alanında Sağlık bakanlığı ve ilgili kurumları ile ortak çalışmalar yapan Dernek; elde ettiği bilgileri paylaşmak veya proje geliştirmek ve Geritrik Hematoloji yeterlilik sınavları yapmaktadır. Ayrıca Geriatrik Hematoloji hastalarına raporlar doğrultusunda hastalara danışmanlık yapma ve yol gösterme gibi yardımlarda bulunmaktadır.

Üyelerin ve Geriatrik Hematoloji Derneği’nin faaliyet alanı ile ilgili bilim dallarında çalışan kişi, kurum ve kuruluşların mesleki açıdan gelişimlerini ve gereksinimlerini karşılamaktadır. Dolayısıyla ulusal ve uluslararası düzeyde Geriatrik Hematoloji Kongresi gibi toplantı, kurs, seminer, konferans, kongre, sempozyum, çalıştay ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemektedir. Derneğin amacının doğrultusunda gerekli olan çalışmalarını duyurmak için gazete, dergi, kitap gibi yayınlar ile üyelerine dağıtmak üzere çalışma ve bilgilendirme bültenleri çıkarmaktadır.

ASHAmerikan Hematoloji Birliği ve EHAAvrupa Hematoloji Birliği komiteleri ile işbirliğini sürdüren Geriatrik Hematoloji Derneği; SIOGUluslararası Geriatrik Onkoloji Birliği Türkiye temsilciliği ile ortak programlar düzenlenmektedir.

Bunlara ek olarak Geriatrik Hematoloji Dernekleri arasında olan ve derneğin faaliyet alanına giren bilim dalları ile ilgili ulusal ve uluslararası kuruluşlara üye olmasının yanında bu kuruluşlarla proje bazında ortak çalışmalar ve projeler yapma veya temsilciler göndermektedir.

İletişim
Adres: Mutlukent Mah. Binsesin Sitesi 2072. Sokak No: 10 Ümitköy, Çankaya / Ankara
Telefon: 0 312 466 08 60
Faks: 0 312 466 08 62
E-Posta:
Web: geriatrikhematoloji.org/tr/

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği

Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği

Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği – OJUD, obstetrik ve jinekolojik ultrasonografi konusunda hekimlerin klinik ve …

Bir cevap yazın