Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Alzheimer Vakfı

Alzheimer Vakfı, toplumu alzheimer hastalığı konusunda bilgilendirmek amacıyla 2000 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Alzheimer Hastalığı ve diğer demans sendromları ile ilgilenen sağlık personeli, hastalar, hasta yakınları ve gönüllüler tarafından kurulan Vakıf; alzheimer hastalığı bilincinin geliştirilmesi, toplumda tanınmasının sağlanması, hastaların ve yakınlarının desteklenmesi, bakım sağlanmasının yanı sıra bilimsel çalışmaların arttırılması ve desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Vakıf amacı doğrultusunda; toplumsal bilinci geliştirici, hasta yakınlarının yaşam kalitesini yükseltici, bakım olanaklarını iyileştirici, mevcut bilimsel verileri geliştirici çalışmaları ile ulusal ve uluslararası kurumlarla işbirliği içinde yürütmektedir. Bununla birlikte alzheimer hastalığının tıbbi bilimsel yanı ile ilgili bilgilendirme ve yönlendirme çalışmaları planlayan Vakıf Bilimsel Komitesi; gönüllüler ve hasta yakınlarının çalışmalarının yer aldığı Sosyal Komite ile hasta ve yakınlarının yaşamını kolaylaştırıcı etkinlikler planlamaktadır.

Aynı zamanda bakımevleri ile hizmet ve gerektiğinde bilgi alışverişinde bulunan Alzheimer Vakfı; bakım/tedavi hizmetleri ve sosyal etkinliklerde bulunmaktadır. Vakıf, etkinliklerinde alzheimer ile ilgili üyeleri ve hasta yakınlarını sosyal medya/ basın aracılığı ile duyurmaktadır. Ayrıca toplumu bilgilendirmek amacıyla alzheimer hastalığı konusunda broşürler hazırlamaktadır. Vakıf çalışmalarının yaygınlaştırılması, ilerletilmesi ve alzheimer hastalığının etkilediği hasta ve hasta yakınlarının sorunlarının olabildiğince azaltılmasını hedeflemektedir.

Alzheimer Vakfı

İletişim
Adres: Yıldız Mah. Asariye Cad. Özlem Apt. No: 30 D: 6 Beşiktaş, İstanbul
Telefon: 0 212 259 35 91
Faks: 0 212 296 51 41
E-Posta: alzheimervakfi@alz.org.tr
Web: alz.org.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği

Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği

Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği – OJUD, obstetrik ve jinekolojik ultrasonografi konusunda hekimlerin klinik ve …

Bir cevap yazın