Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Fırat Tıp Dergisi

Fırat Tıp Dergisi

Fırat Tıp DergisiFırat Medical Journal; Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nin resmi yayın organı olarak 2001 yılında yayın hayatına başlamıştır.

Dergi, tıp alanında yenilikler başta olmak üzere; ulusal ve uluslararası literatürde paylaşımlarını sağlamak amacıyla yılda dört sayı Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanmaktadır. Hakemli bir dergi olan ve tıp alanında orijinal klinik ve deneysel araştırma yazıları, olgu sunumları ve yayınlanmış yazılara ilişkin değerlendirmeleri içeren editöre mektuplar ve davetli derlemeleri kabul etmektedir. Dergi, Helsinki Bildirgesi etik standartları çerçevesinde ulusal ve uluslararası standartlara uygun; dahili, cerrahi, temel tıp alanları ve bunun yanında adli bilimler, sağlık hukuku ile tıp etiği alanlarına yer vermektedir.

Dergiye yayımlanmak üzere gönderilen yazılar ve makaleler; özgün, bilimsel gelişmeye katkısı olacak şekilde uygun yöntem ve modellerle hazırlanmaktadır. Gönderilen makaleler daha önce herhangi bir yerde yayımlanmadığı ve değerlendirilmesi için eşzamanlı olarak bir başka dergiye gönderilmemiş olması gerekmektedir. Dergide temel olarak geçmişe ya da ileriye dönük; klinikdeneysel çalışma, derleme, olgu sunumları ve bilimsel değeri olan editöre mektuplar ayrıca değerlendirmeye alınmaktadır. Dergide yayınlanan yıllık toplam bilimsel araştırma yazısı veya diğer yazılar Yayın Kurulunun görüşleri doğrultusunda Süreli Yayınların Türk Tıp Dizini İlkeleri çerçevesinde oluşturulmaktadır. Aynı zamanda, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nin resmi görüşü niteliğini taşımamaktadır. Ayrıca dergide yayımlanan makalelerdeki görüşler yazarlarının şahsi görüşleri olup; yazılardan dolayı ortaya çıkacak her türlü etik ihlalde yazarlar sorumludur.

Fırat Tıp Dergisi

Bununla birlikte, Fırat Tıp Dergisi Yayın Kurulu; Bilim Konseyi Editörler Yönetim Kurulu tarafından onaylanan Yayın Politikası Bildirilerini onaylamaktadır. Dergi, International Committee of Medical Journal Editors tarafından yayınlanan; biyomedikal dergilere gönderilen makaleler için Uniform Requirements ile uyumludur.

Fırat Tıp Dergisi; EBSCOhost research databases, Index Copernicus, Chemical Abstracts ServiceCAS, CAB ABSTRACTS, GLOBAL HEATH database; Türk Medline, Türk MedlineUlusal Atıf İndeksi, Türk Tıp Dizini ULAKBİM, Türkiye Atıf Dizini tarafından indekslenmektedir.

İletişim

Adres: Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı, PK: 23119 Elazığ

Telefon: 0 424 212 29 60

Faks: 0 424 237 91 38

E-Posta: info@firattipdergisi.com

Web: www.firattipdergisi.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Konuralp Tıp Dergisi

Konuralp Tıp Dergisi

Konuralp Tıp Dergisi – Konuralp Medical Journal; Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı‘nın …

Bir cevap yazın