Ana Sayfa / Tıp ve Sağlık Kitapları / Cecil Tıp Temelleri

Cecil Tıp Temelleri

Cecil Tıp Temelleri; Russell LaFayette Cecil tarafından ilk olarak Tıp Temelleri adı ile 1927 yılında yayımlanan tıbbi ders kitabıdır.

Tıp Temelleri – Textbook of Medicine adı ile yayımlandıktan sonra Cecil Textbook of Medicine, Cecil Medicine veya Goldman – Cecil Medicine olarak bilinen kitap; Elsevier tarafından Saunders baskısı altında, Türkiye’de Güneş Tıp Kitabevleri tarafından yayımlanan bir tıp kitabıdır.

Aynı zamanda dünyada önde gelen ve en çok danışılan tıp ders kitaplarından biri olan Cecil Medicine; genellikle her yeni baskısında yazarlarının yaklaşık üçte biri değiştirilmektedir. Şu anda en son 24. baskısı olan kitabın; şimdiye kadar yazılan en seçkin tıp ders kitaplarından biri olarak tanımlanmaktadır.

Ayrıca en son 24. baskısında 3000 sayfa, güncel ve yeni bilgileri ile dahiliye alanında tüm içerik; yeni görsel, tablo ve bunun yanında algoritma ile en son bilgiyi verecek şekilde oluşturulmuştur. Özellikle tamamen yeni konu formatı, algoritmaları, tablo ve şekilleriyle bilgiye hızlı ulaşma imkanı; hatta 1800 görselle konuları daha hızlı kavrayabilme avantajı sağlamaktadır.

Ayrıca Grade A seviyesinde kanıta dayalı klinik bilgi sunan içeriğiyle tüm bilgiler; güçlü bir şekilde bilimsel olarak desteklenmekte ve bununla birlikte referansların tamamı güncellenmiştir. Bununla birlikte kitabın güncel hali; alanında bilgisi ve yetkinliği ile aynı zamanda dünyaca isim yapmış yazar kadrosu tarafından oluşturulmaktadır.

Cecil Textbook of Medicine, aynı zamanda revize edilmiş son baskısıyla; tüm bölümler güncel ve kanıta dayalı yeni bilgiler başta olmak üzere daha fazla genişletilmiştir. Dahiliye bilgi kaynağı olarak diğer kaynaklardan daha yönlü, kullanımı kolay ve güncel bir kitap olarak bilginin doğru metotla okuyucularına; kapsamlı, özlü, çekirdek bilgiye odaklanarak yazılı ve sözlü sınavda ek olarak başarıyı en yüksek düzeyde aktarmaktadır.

Cecil Textbook of Medicine

Cecil Medicine

Cecil Tıp Temelleri

Stok Kodu : 9789752775855
Yayınevi :
Güneş Tıp Kitabevleri
Kategori : Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Hematoloji-Onkoloji, İnfeksiyon Hastalıkları, Kardiyoloji, Nefroloji, Genel Dahiliye, Aile Hekimliği
Yazar : Lee Goldman, Andrew I. Schafer
Çeviri Editörü : Prof. Dr. Serhat ÜNAL
Sayfa Sayısı : 3000
Baskı Tarihi : 2015
Ebat : 19,5 x 27,5 cm
Kağıt : 1. Hamur – Renkli
ISBN : 9789752775855

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Mekanik Ventilasyonun Temelleri

Mekanik Ventilasyonun Temelleri kitabı, yetişkin mekanik ventilasyonu hakkında yoğun bakım hekimleri başta olmak üzere konuya …

Bir yanıt yazın