Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri / Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi; SSK Bursa Hastanesine bağlı bir semt polikliniği olarak 1972 yılında Yıldırım, Bursa‘da hizmet vermeye başlamıştır.

SSK Duaçınarı Dispanseri adı ile 1977 yılında hizmetlerine devam etmiştir. Duaçınarı Dispanseri ve bunun yanında SSK Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi adı ile 1984 yılında aynı bina içinde Dispanser faaliyetleriyle birlikte diş tedavi ve protez hizmetleri vermeye başlamıştır. Aynı zamanda Duaçınarı Diş Hastanesi olarak anılan merkez; bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait sağlık birimlerinin Sağlık Bakanlığına devredilmesine dair kanun ile birlikte Sağlık Bakanlığına devredilmiştir. Kurum 19 Şubat 2005 tarihinde Dispanser faaliyetlerine son vermesinin ardından Sağlık Bakanlığı Bursa Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi adı altında hizmet vermeye devam etmektedir.

Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi; Şükraniye, Yıldırım’da bulunan yarım kat bodrum, zemin ve birinci katlar ile aynı zamanda ek binalar olmak üzere toplam 1600 m2 kullanım alanına sahip bir binada hizmet vermektedir. Ayrıca merkez, 01 Aralık 2012 tarihinde itibaren; Ayrıca Çekirge Devlet Hastanesi yerleşkesinde bulunan 12 ünitlik Semt Polikliniğinde Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti sunmaktadır.

Merkezde 2021 yılı itibariyle; Genel Diş Kliniği, Protez Kliniği, Çene Cerrahisi Kliniği, Pedodonti Kliniği, Engelli Kliniği ve bununla birlikte Çekirge Semt Polikliniğinde 12 Kliniği, Keles Diş Kliniği, Harmancık Diş Kliniği, Büyükorhan Diş Kliniğinde toplamda 45 ünit ile hizmetlerine devam etmektedir. Ayrıca Röntgen Servisi, Protez Laboratuvarı ve Sterilizasyon Odası bulunmaktadır.

Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Misyon, Vizyon, Amaç ve Hedefler

Duaçınarı ADSM, çağdaş kurumsal bir anlayışla, güncel bilgilerle donatılmış kadrosu ve bununla birlikte; insan odaklı, hasta haklarına saygılı, geleneksel değerlere bağlı, aynı zamanda toplumun tüm kesimlerine kaliteli, ekonomik, kesintisiz, eksiksiz ve güvenilir Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti sunmayı kendine misyon edirmiştir.

Duaçınarı ADSM, insana ve topluma karşı sorumluluğunu; kalite hizmet anlayışı ve teknolojik yeniliklerle birleştirerek ve bunun yanında genel – tıbbi ahlak kurallarından ödün vermeden, uluslararası kalite standartlarında hizmet veren, Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetlerinde güven ve tercih edilen ilk adres olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Duaçınarı Diş Hastanesi, aynı zamanda modern çağın gereklerine ve memleket gerçeklerine uygun; süratli, disiplinli, üstün kaliteli ve ekonomik bir ağız ve diş sağlığı hizmeti sağlamayı amaçlamaktadır. Merkez, sağlık hizmetlerinde kaliteyi artırmak amacıyla; sunulan her türlü sağlık hizmetinin hasta memnuniyetini sağlayacak şekilde verilmesini sağlamaktadır. Fiziki alan ile ilgili iyileştirmeler yapmanın yanı sıra; özellikle birim bazında çalışma düzeni, kalite ve verimlilik esası doğrultusunda tüm altyapı, cihaz-donanım eksikliklerini gidermektedir.

Tıbbi Birimler

  • Çene Cerrahi Kliniği
  • Engelli Kliniği
  • Entegre Diş Kliniği
  • Evde Sağlık Hizmetleri 
  • Protez Kliniği
  • Restoratif Diş Tedavi Kliniği
Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Randevu

Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi‘nden RANDEVU alabilmek için 182 numaralı telefonu arayabilir veya MHRS www.hastanerandevu.com adlı web adresinden bağlanmak için TIKLAYINIZ.

İletişim

Adres: Şükraniye Mahallesi 3. Hastane Sokak No: 11 PK: 16320 Yıldırım / Bursa

Telefon: 0 224 360 52 52+90 224 360 66 63

Faks: +90 0224 360 81 89

E-Posta: bursaduacinari.adsm@saglik.gov.tr

Kep Adresi: duacinariadsm@hs01.kep.tr

Web: https://duacinariadsm.saglik.gov.tr/

Duaçınarı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Ulaşım

Burulaş Otobüs Hattı

30 – 36 – 36/A – 29/A

Terminal 91 – 91/G

Minibüs Hattı

Kent Meydanından Sinan Dede Minibüsleri

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Sultanbeyli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Sultanbeyli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Sultanbeyli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi; ağız ve diş sağlığı hizmeti vermek amacıyla 2019 yılının …

Bir cevap yazın