Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi; Kıbrıs’ın ilk Tıp Fakültesi olarak 20 Temmuz 2008 tarihinde Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulmuştur.

Yakın Doğu Tıp Fakültesi, Barış Harekatı’nın 34. yılında açılışı yapılması sonrasında ilk kez 7 Ekim 2008 tarihinde “Beyaz Gömlek Giyme Töreni” ile eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Kuruluş amaç ve hedefleri doğrultusunda kurumsallaşma ve yapılanmasını geliştirerek Türkiye’de kabul gören Yakın Doğu Tıp Fakültesi; Orta Doğu ülkeleri ile diğer birçok yabancı ülkede tanınan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk tıp fakültesi vasfını kazanmıştır.

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi, temel amacı doğrultusunda; mezuniyet öncesi ve sonrası sürekli tıp eğitimi uygulamaktadır. Tıp fakültesi, karşılaştığı sorunları çözme yeteneği ile donanmış; bilgili, yeterli, dürüst, tıp ve evrensel etik değerlere bağlı, öğrenmenin yaşam boyu sürdüğüne inanan, insanlığa hizmeti amaç edinmiştir. Ayrıca Yakın Doğu Tıp hastalarına karşı saygılı, anlayışlı ve sorumlu, yüksek nitelikli tıp doktorları yetiştirmektir. Bununla birlikte, eğitim dilleri İngilizce ve Türkçe olan Yakın Doğu Tıp; organ-sistem temelli entegre eğitim sistemi uygulanmasının yanı sıra ders konuları multidisipliner olarak planlanmaktadır.

Özellikle doğru tanı, uygun tedavi için çağdaş bilimsel bilgiler ile teknolojileri bilen ve yararlanabilen Yakın Doğu Üniversitesi Tıp; yenilenebilen, koruyucu hekimlik ve toplum sağlığını ön planda tutan, eğitici rolü üstlenmektedir. Aynı zamanda sağlığın korunması, hastalıkların nedenleri ve araştırmalarla evrensel bilgi birikimine katkı sağlayan Yakın Doğu; ayrıca sağlık politikalarına yön verecek etik ve profesyonel değerlere bağlı hekimler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Özellikle uluslararası saygınlığı olan eğitim kadrosu ve çağdaş bilimsel koşullara uygun biçimde hazırlanan Yakın Doğu; eğitim programı ile eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalara ek olarak sağlık hizmeti sunumunda teknolojiyle farklılık yaratmaktadır. Özellikle ulusal liderliğini sürdüren ve uluslararası düzeyde tanınan, aranan ve tercih edilen bir eğitim, araştırma ve hizmet kurumu olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi

İletişim

Adres: Yakın Doğu Bulvarı, PK: 99138 Lefkoşa / KKTC

Telefon: 0 392 223 64 64

Faks: 0 392 223 64 61

E-Posta: tip.fakultesi@neu.edu.tr

Web: medicine.neu.edu.tr

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi; 11 Ocak 2012 tarihinde Resmî Gazetede yayınlanarak Ankara‘da …

Bir cevap yazın