Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Türk Tıp Bilişimi Kongresi

Türk Tıp Bilişimi Kongresi

Türk Tıp Bilişimi Kongresi; Tıp Bilişimi Derneği tarafından ilk olarak 28 – 29 Nisan 2001 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Kongrenin temel motivasyonları arasında; tıbbi bilişim, sağlık bilişimi, tıp ve biyoinformatik gibi farklı disiplinlerde çalışanlar ve bununla birlikte akademisyenler, araştırmacılar ve uygulayıcıları Türkiye’de yaşam kalitesinin artırmak, sağlıklı nesiller yetiştirmek vizyonuna katkı sağlamak isteyen, sağlık bilişimini kendisine çalışma alanı olarak seçen tüm kurum ve kişileri bir araya getirmektedir.

Türk Tıp Bilişimi Kongresi; özellikle akademisyenleri ve teknoloji sektörü temsilcilerini aynı çatı altında barındıracak bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. Ayrıca, çağdaş bilişim ve biyoinformatik merkezli konularda ayrıntılı tartışmaların yanı sıra; diğer ilgili disiplinlerden gelen araştırmacılarla araştırma ağı kurma fırsatı sağlanmaktadır.

Kongrede sağlık bilgi sistemlerinin hızla yaygınlaşması, sağlık kurumlarında idari ve mali verilerin kayıt altına alınması, dünyadaki eğilimlerle birlikte Türkiye’de de sağlık hizmetinin daha iyi verilebilmesi ve bununla beraber sağlıkta daha iyi hizmet sunulması; kalite, verimlilik ve performans kavramları ile verilen hizmeti daha iyi yönetmek için ölçümlerle idari ve mali verinin yanı sıra doğru ve yeterli ayrıntıda tıbbi veriye dayanması gerektiği tartışılmaktadır. Kongrede, sağlık bilgi standartlarında; dünyadaki yeni yaklaşımlara ve günlük pratik önerilere kadar uzanan spektrumda konu her yönüyle ele alınmaktadır. Kongrede, tıp bilişimi profesyonellerinin tümünün bir araya getirilmesi hedeflenmektedir.

Kongrelerde kurumların ve ulusal sağlık yönetiminin sinir sistemini oluşturan sağlık bilgi sistemlerinin; kaliteli, verimli, performansı artıran yönde iyileştirilebilmesi için belirlenen konularda panel, konferans ve bilimsel etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

13. Türk Tıp Bilişimi Kongresi

13’ncüsü gerçekleşecek olan Türk Tıp Bilişimi Kongresi; 24 – 27 Mart 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecektir. Ana teması özellikle “TELETIP” olarak belirlenen  kongrede; Pandemide Bilişim, Sağlıkta 5G, Sağlıkta Yapay Zeka, Sağlık Eğitiminde Bilişim, Sağlık Biliminde Girişimcilik ve bununla birlikte Halk Sağlığı Bilişimi, Bilişim Etiği ve Hukuku, Biyoinformatik, Sağlıkta Sanal Gerçeklik, Gerontoloji Bilişimi gibi konularda panel konferanslar ve bilimsel etkinlikler yer alacaktır.

Kongre Programı K A Y I T İ L E T İ Ş İ M

Tıp Bilişimi Derneği

İletişim

Adres: Bayraktar Mah. Bayraklı Sok. No: 39/2 PK: 06670 Büyükesat / Ankara

Telefon: 0 312 467 26 12

E-Posta: info@turkmia.net

Web: turkmia.net

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Ulusal Endoüroloji Kongresi

Ulusal Endoüroloji Kongresi

Ulusal Endoüroloji Kongresi; Endoüroloji Derneği tarafından 1994 yılından itibaren iki yılda bir gerçekleştirilmektedir. Endoüroloji alanında …

Bir cevap yazın