Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği; Radyasyon Onkologları ile Tıbbi Radyasyon Fizikçileri ve Radyobiyologları mesleki ve sosyal bir çatı altında toplayarak bilimsel ve sosyal yönden gelişmelerini sağlamak ve mesleki çıkarlarını korumaya yönelik etkinliklerde bulunmak üzere 1993 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği; radyasyon onkolojisi, fiziği ve biyolojisi konularını içeren, özellikle kanser tedavisi ve tanısındaki gelişmeleri yansıtan bilimsel toplantılar düzenlemektedir. Türkiye’de kanser tanı ve tedavisi konusunda yapılan araştırma, organizasyonda radyasyon onkologları, tıbbi radyasyon fizikçileri ve radyobiyologları olarak katkıda bulunmaktadır.

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği; Türkiye’de eğitim ve öğretim kurumlarında, radyasyon onkolojisi, radyasyon fiziği ile radyasyon biyolojisi eğitim, öğretim ve uygulamasına belirli bir düzen ve standart getirilmesi yolunda çalışmalar yapmaktadır. Dernek, kurulmuş ve kurulacak kamu ve özel kuruluşlarda, radyasyon onkolojisi, radyasyon fiziği ile radyasyon biyolojisi eğitim ve öğretimine belirli bir düzen ve standart getirilmesi yolunda çalışmalar yapmaktadır.

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği; tedavi kurumları içerisindeki radyasyon onkolojisi, radyasyon fiziği ve biyolojisi uygulamalarının düzeyinin yükseltilmesi için çaba harcar ve bu merkezlere ziyaretler yapmaktadır. Radyasyon Onkolojisi, biyolojisi ve fiziği yönünde çalışmalar yapan Ulusal ve Uluslararası benzer bilimsel kuruluşlarla amaçları doğrultusunda bilimsel ve teknik işbirliğinde bulunur ve konulardaki yayınları üyelere aktarmaktadır.

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği; mevcut ve/veya kurulacak olan Radyasyon Onkolojisi merkezlerindeki teknolojik donanımın nitelikli hasta tedavileri ve uzmanlık eğitimini sağlayacak en yüksek standartta olması için çaba harcamaktadır. Üyelerin ve radyoterapi tekniker/teknisyenlerinin sosyal ve ekonomik haklarını korumak ve geliştirmek için etkinlikte bulunmaktadır.

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Çalışma Grupları
 • Baş-Boyun Kanserleri Çalışma Grubu
 • Gastroİntestinal Onkoloji Çalışma Grubu
 • Hematolojik Onkoloji, Pediatrik Onkoloji ve Total Vücut Işınlaması Çalışma Grubu
 • Jinekolojik Onkoloji Çalışma Grubu
 • Kemik-Yumuşak Doku Sarkomları, Cilt Maligniteleri, Benign Tümörler, Palyatif Tedaviler Çalışma Grubu
 • Meme Kanseri Çalışma Grubu
 • Nöro-Onkoloji Çalışma Grubu
 • Torasik Onkoloji Çalışma Grubu
 • Üro-Onkoloji Çalışma Grubu
 • Stereotaktik Radyoterapi Çalışma Grubu
 • Radyoterapi Fiziği Çalışma Grubu
İletişim

Adres: Halaskargazi Caddesi Şişlisarayı Apt. No:141 Kat:4 Daire:8 Osmanbey / Şişli / İstanbul

Telefon: 0212 219 63 820212 219 63 84

Faks: 0212 219 63 43

Mobil: 0530 821 08 33

E-Posta: troddernegi@gmail.com

Web: trod.org.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Alzheimer Vakfı

Alzheimer Vakfı

Alzheimer Vakfı, toplumu alzheimer hastalığı konusunda bilgilendirmek amacıyla 2000 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Alzheimer Hastalığı ve …