Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Türk Psikiyatri Dergisi

Türk Psikiyatri Dergisi

Türk Psikiyatri DergisiTurkish Journal of Psychiatry; Türkiye Sinir ve Ruh Sağlığı Derneği’nin bilimsel yayın organı olarak 1990 yılında Ankara’da yayın hayatına başlamıştır.

Derginin yayın dili Türkçe olmasına karşın, makaleler çevrimiçi olarak İngilizce ve Türkçe yayınlanmaktadır. Dolayısıyla Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 4 sayısı bir cilt oluşturmaktadır.

Özellikle klinik psikiyatri olmak üzere davranış bilimleri alanındaki çalışmalara yer veren Türk Psikiyatri Dergisi; gözden geçirme ve araştırma yazıları, klinik olguların sunumları ile değişik konularda tartışma forumu oluşturan mektup ve görüşlerin yanı sıra ilgili alanlarda yayınlanan kitapların tanıtım ve eleştirisini içeren yazılar yayınlanmaktadır. Yayınlanmak üzere gönderilen yazıların araştırma – yayın etiğine uygun olmaları değerlendirilerek ve basıma uygun olarak yayınlanmaktadır. Ayrıca, araştırma yazılarında etik kurul onayı ve yayın politikası kapsamında makale gönderimi yapılmaktadır.

Klinik psikiyatri, davranış bilimleri alanında araştırma ve gözden geçirme yazıları, klinik olguların sunumlarının olduğu Dergi; mektup, görüşler, yayınlanan kitapların tanıtım ve eleştiriler kısa sürede yayınlanarak okuyucu kitlesine ulaşması amaçlanmaktadır. Bununla birlikte, Türkiye Sinir ve Ruh Sağlığı Derneği kapsamında düzenlenen; ulusal psikiyatri kongresi, yıllık toplantı ve klinik eğitim sempozyumu bildiri özetleri yayınlanmaktadır.

Türk Psikiyatri Dergisi

Aynı zamanda sayısal ses ve dijital medya ürünlerinin internet üzerinden bilgisayar ve taşınabilen cihazlara indirilecek şekilde yayınlanan podcast dinletilere yer veren Türk Psikiyatri Dergisi; o sayıda çıkan yazılarla ilgili kısa bilgiler ve bir araştırmacı ile çalıştıkları konu üzerine yapılan söyleşilere yer verilmektedir.

Türkiye’de Tıp Dergileri arasında yerini alan Türk Psikiyatri Dergisi; özellikle SSCI, PubMed/Medline, Pscyh-Info, INDEXMedicus, TUBİTAKTıp, Türkiye Atıf Dizini ve Türk Tıp Dizininde yer almaktadır.

Dergiye gönderilen ve yayınlanan makaleler için makale gönderim aşamasında, süreç işletim döneminde ya da makale kabul sonrası için ücret ya da karşılık istenmediği gibi ücret veya karşılık ödemesi bulunmamaktadır.

Arşiv.Dinletiler.Abonelik

İletişim

Adres: Kavaklıdere, John F. Kennedy Cad. No: 98/4 PK: 06700 Çankaya / Ankara

Telefon: 0 312 427 78 22

Faks: 0 312 427 78 02

E-Posta: turkpsikiyatri@gmail.com

Web: www.turkpsikiyatri.com

Türk Psikiyatri DergisiTurkish Journal of Psychiatry

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Pamukkale Tıp Dergisi

Pamukkale Tıp Dergisi

Pamukkale Tıp Dergisi – Pamukkale Medical Journal; tıp ve sağlık alanlarında makaleler yayınlamak amacıyla 2008 …

Bir cevap yazın