Ana Sayfa / Medikal Firmalar / Sağlık Market

Sağlık Market

Sağlık Market; Sağlık Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların ihtiyaç duydukları ilaç ve tıbbi malzemelerin temin etmek amacıyla Devlet Malzeme Ofisi internet sitesi e-satış portalı üzerinden 12 Ekim 2018 tarihinde devreye girmiştir.

Özellikle Türkiye genelinde bölgesel düzeyde il bazlı teklif verilebilmesine imkân sağlayan Sağlık Market; ilk önce üretici, ithalatçı, yetkilendirilmiş bayiler teknik uygunluk değerlendirmesi olumlu sonuçlanmış ürünlerle çerçeve anlaşmalar imzalayabilmektedir. Böylelikle mevzuatlar çerçevesinde 81 il için ayrı ayrı düzenlenen elektronik ihalelerle sağlık tesislerinin ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Sağlık Market

Sağlık Market Uygulaması

Sağlık Market Uygulaması, sağlık için özelleştirilmiş hali olup; özellikle kamu hastanelerinin ihalelerini internet yoluyla yapmasını ve bilişim ürünleri, büro malzemeleri, sarf malzemeleri, mefruşat, taşıtlar, dayanıklı tüketim ürünleri ve hastane grubu ürünleri daha uygun olarak ulaşmasını sağlamak amacıyla geliştirilen bir sistemdir.

Sağlık Market Uygulamasına firma kayıt süreci; sistemde ürün olabilmesi için önce Ürün Takip Sistemine kayıtlı olmak gerekmektedir. Bununla beraber Ürün Takip Sistemi‘nde yer alan firma tanımlayıcı numarasına göre bir kayıt açılmaktadır. Giriş yapılan bilgilerin Devlet Malzeme Ofisi tarafından onaylanmasından sonra kayıt süreci tamamlanmaktadır.

Sağlık Market Uygulamasına ürün kabul süreci; kaydı tamamlanan firma teknik uygulama değerlendirme başvurusu sekmesinden ürün kaydı yapabilmektedir. Bunun için Ürün Takip Sisteminde kayıtlı ürününü seçmesinin ardından teknik şartname koşullarını onaylanması ile her bir ürün ayrı ayrı gerçekleştirebilmektedir. Belgeler Devlet Malzeme Ofisi tarafından onaylanması her bir ürün için başvuru ücretinin yatırılması ile birlikte numunesi Sağlık Ürünleri Kabul Noktasına teslim edilmektedir. Teknik Uygunluk Değerlendirme süreci olumlu sonuçlanan ürünler kabul edilmesi sonrasında kullanılmamış numuneler firmaya iade edilmektedir. Değerlendirme süreci sonucu reddedilen ürünlerin numuneleri, itiraz süreci olan 6 ay boyunca DMO Sağlık Market depolarında saklanmaktadır. Ürünü değerlendirme sonucu ret alan firmanın başvurusu, ikincil değerlendirme için başka bir resmi kuruluşa gönderilmektedir.

Sağlık Market Uygulaması çerçeve anlaşması süreci; ürün kaydı başarı ile tanımlanan firma Çerçeve Anlaşma Başvurusu sekmesi ile başvuru yapmak istediği ilandaki ürünü Ürün Takip Sisteminde kayıtlı birincil ürün numarasını girerek seçme işlemini gerçekleştirebilmektedir. İlanda istenen belgeler yükledikten sonra bilgiler Ürün Takip Sistemi üzerinden kontrol edilmektedir. Devlet Malzeme Ofisi tarafından kontrol edilen belgelerin tam ve doğru olması durumunda firmaya kayıtlı e-posta adresi yoluyla anlaşma davet yazısı gönderilmektedir. Belgelerin aslı, temsil belgeleri ve teminat mektubunu sisteme yükleyerek kuruma başvuru yapan Firma; incelenerek uygun olması durumunda anlaşma metni ve ekleri imzalatılarak ilgili ihale için başvuru süreci tamamlanmaktadır. Bunun üzerine firma ilgilendiği ihaleye girmeye hak kazanarak, sistem üzerinden fiyat teklifini verebilmektedir.

E Satış Portalı.Çağrı Merkezi
İletişim

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü

Adres: Devlet Mah. İnönü Blv. No: 18 PK: 06570 Çankaya / Ankara

Telefon: 0 312 410 30 00

Çağrı Merkezi: 444 5 366

E-Posta: dmo@dmo.gov.tr

Kep Adresi: dmo@hs02.kep.tr

Web: www.dmo.gov.tr/Sm

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Tüberküloz Dairesi Başkanlığı

Tüberküloz Dairesi Başkanlığı

Tüberküloz Dairesi Başkanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak 25 Ağustos 2016 tarihinde Ankara’da faaliyetlerine …

Bir yanıt yazın