Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Perinatal Tıp Vakfı

Perinatal Tıp Vakfı

Perinatal Tıp Vakfı Perinatal Medicine Foundation; Perinatal Tıp, Obstetrik, Jinekoloji ve diğer tıp bilim dallarının gelişimini sağlamak amacıyla 1995 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Dünyada ve Türkiye’de Perinatal Tıp başta olmak üzere Obstetrik, Jinekoloji ve diğer tıp bilim dallarını ileri düzeylere çıkarmayı hedefleyen Perinatal Tıp Vakfı; ayrıca eğitim ve hizmetin sürekliliği, evrenselliği ve güncelliğine katkıda bulunmaktadır.

Vakıf, perinatal tıp ve diğer tıp alanlarında uluslararası camiada tanıtımını gerçekleştirme, saygınlığını ve itibarını arttırmaktadır. İlk önce toplum sağlığını en iyi düzeyde tutan Perinatal Tıp Vakfı; dolayısıyla hastalara ileri düzey bilim ışığında hizmet götürme ve meslek sorunlarına çözüm üretmektedir. Perinatal tıp alanında hizmet veren hekim, ebe, hemşire ve diğer personelleri destekleyen Vakıf; bunun yanında mesleki düzeylerini yükseltmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır.

İşbirliği ve Projeleri

Perinatal Tıp Vakfı; ulusal ve uluslararası vakıflar, dernekler, gerçek ve tüzel kişiler, tıp cemiyetleri ve bu alanda faaliyet gösteren diğer kurumlar ile iletişim sağlayarak artırmaktadır. Bu kurumlar ile Türkiye yararına işbirliği ve ortak projeler yapan Vakıf; diğer ilgili kuruluşlar ile işbirliği, yardım-bağış alma ya da yapma ve birlikte çalışmalarda bulunmaktadır. Ayrıca, Avrupa Birliği ile ilişkili olarak proje geliştirme, gerçekleştirme, ortak olmak ya da katkıda bulunan Vakıf; özellikle toplum sağlığı konularında Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü, Dünya Bankası, UNESCO, UNICEF gibi uluslararası kuruluşlar sivil toplum örgütleri ile ortak proje ve çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye genelinde sosyal ve sağlık hizmet kalitesini artırma ve yayma konusunda çalışmalara yapan Vakıf; eğitime katkı sağlama ve uluslararası seviyelere yükseltmeyi amaçlamaktadır. Tıp alanında koruyucu sağlık hizmeti başta olmak üzere aile planlaması, kısırlık ve yardımcı üreme teknikleri, cerrahi, onkoloji alanlarında sağlık projeleri planlayan Vakıf; perinatal tıp alanlarında projeleri uygulaması ya da uygulanmasına yardım etmektedir.

Uluslararası tıp alanında üst düzey bilim insanı yetiştirme ve yetiştirilmesine katkı sağlayan Vakıf; ulusal ve uluslararası eğitim programları, burs ve destek programları gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte Türkiye’de bilim camiasına perinatal tıp alanında katkı sağlayan Vakıf; bilim insanlarını ödüllendirme ve uluslararası alanda tanıtımını sağlamak için projeler düzenlemektedir.

Perinatal tıp alanında ulusal ve uluslararası bilimsel araştırmaların yapılması ile olanağını sağlayan Vakıf; araştırmaların paylaşımını sağlama ya da tanıması ile ilgili gerekli yayınları oluşturma ve ulaşılabilirliğini artırmak için projeler düzenlemektedir.

Perinatal Tıp Vakfı

Araştırma ve Geliştirme

Cerrahi ve medikal uygulamalarda gerekli malzemeler ile ameliyathane ve laboratuvar aletlerinin AR&GE projelerini gerçekleştiren Vakıf; tıp alanında gerçekleştirilmesine yardım edip bu projelerin eşgüdümünü ve paylaşımını sağlamaktadır.

Tıp alanında halkı bilinçlendirme ve yardım projeleri düzenleyen Vakıf; yardım projeleri esasında yardıma muhtaç veya tıp ihtiyacı gösteren kimselere danışmanlık ve sağlık hizmeti sunmaktadır.

Tıp alanında ulusal ve uluslararası bilimsel kongre, toplantı, oturum düzenleyen ve projelere kaynak sağlayan Vakıf; toplum sağlığının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik araştırma, anket, konferans, yarışma programları ve bilgilendirici faaliyetler düzenlemektedir.

İletişim

Adres: Harbiye, Cumhuriyet Cad No: 30/5 Elmadağ, Şişli / İstanbul

Telefon: 0 542 442 87 36

Faks: 0 542 442 87 36

E-Posta: info@perinatal.org.tr

Web: www.perinatal.org.tr

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Endokrin Cerrahisi Derneği

Endokrin Cerrahisi Derneği

Endokrin Cerrahisi Derneği; endokrin hastalıklarını bilimsel olarak araştırmak amacıyla 1995 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Dernek, bilimsel …

Bir cevap yazın