Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Hastaneler / Konya Şehir Hastanesi

Konya Şehir Hastanesi

Konya Şehir Hastanesi; 5 Ağustos 2020 tarihinde hasta kabulüne başlayarak Karatay, Konya‘da hizmet vermeye başlamıştır.

Şehir Hastanesi 838 yatak kapasite ile ilk etabı tamamlanarak Ağustos ayının başında hasta kabulüne başlamış olup; 2 Ekim 2020 Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek resmi açılış ile hizmetlerine devam edecektir.

Pandemi döneminde hizmete açılan Şehir Hastanesi; Konya‘da bulunan diğer hastanelerin Coronavirüs – Covid-19 hastası tedavilerini sürdürmekte olup, Covid-19 hastası dışında tedavileri Konya Şehir Hastanesi‘nde gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Konya Şehir Hastanesi, kamu – özel sektör ortaklığı modeli ile ilk etap yapımı tamamlanmış olup; ilk etabı 838 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye devam etmekte ve 2020 yılı sonuna kadar 2. etapta tamamlandıktan sonra 1.250 yatak kapasite ile hizmet vermeye devam edecektir.

Şehir Hastanesi

Konya ve çevre illere hizmet veren bir sağlık üssü olarak planlanan Konya Şehir Hastanesi; 414 bin metrekare kapalı alana, 330 adet Poliklinik, 723 toplam oda sayısı ile beraber özellikli hizmetler için 240 yoğun bakım yatak sayısının, 192 yataklı Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi, 10 yataklı KVC Yoğun Bakım Ünitesi, 48 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 15 yataklı Yanık Ünitesi, İyot Tedavi Alanı, TPN Hazırlama Ünitesi, Tüp Bebek Merkezi, Hiperbarik Ünitesi, Taş Kırma Ünitesi, 4 yataklı Uyku Laboratuvarının yanı sıra 12 yataklı Perinatal Servis, 19 yataklı Tutuklu Servisi ve 14 yataklı Doğumhane ile birlikte Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile birlikte Genel Hastane olarak hizmet verecektir.

Şehir Hastanesinin yataklı servisler dışında 32 Genel Ameliyathane, 12 KVC, 2 Sezaryen, 2 Tüp Bebek ve 1 Yanık olmak üzere toplam 49 Ameliyathane ile birlikte Endoskopi Birimi, Nükleer Tıp Birimi, Meme Merkezi, Fizyoterapi Birimi, Hemodiyaliz Ünitesi, Sağlık Kurulu ve Radyoloji Birimi olarak planlanmıştır. Konya Şehir Hastanesi 2020 yılının sonunda açılacak Onkoloji ve KVC Birimleri ile beraber toplamda 1.250 yatak sayısı ulaşması beklenmektedir.

İletişim

Adres: Adana Çevre Yolu PK: 42020 Akabe, Karatay / Konya

Telefon: 0 332 310 50 00

E-Posta: konyash@saglik.gov.tr

Web: konyasehir.saglik.gov.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi, 01 Haziran 2018 tarihinde Büyükçekmece, İstanbul’da hizmet vermeye başlamıştır. Büyükçekmece ve …

Bir cevap yazın