Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / KBB – Forum

KBB – Forum

KBB – Forum; Anatomi Araştırmaları Derneği’nin Türkiye’nin tıp alanındaki bilimsel elektronik dergisi olarak 2002 yılında yayın hayatına başlamıştır.

Tam adı Elektronik Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi olan KBB-Forum; ingilizce adı Electronik Journal of Otolaryngology – Head and Neck Surgery adı ile basılı versiyonu bulunmayan bilimsel elektronik dergidir.

Elektronik Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Dergisi, elektronik yayıncılığın bütün avantajlarından sınırsız sayıda bilimsel yazı, yüksek baskı maliyeti bulunmaksızın istenildiği kadar renkli fotoğraf, video klipler, ses, interaktif tartışma olanağı, vb. yararlanarak prestijli bir bilimsel tıbbi yayın olma amacıyla yayın yapmaktadır. KBB-Forum’daki bilimsel yazılar, basılı tıp dergilerinde olduğu gibi sayfa numaralı olarak görünen PDF formatlarının akademik kariyer dosyalarında kullanılabilmektedir.

Başka bir yerde yayınlanmamış veya yayın için gönderilmemiş yazıları kabul eden KBB-Forum; özellikle araştırma, klinik çalışma, teknik yazı ve derleme türlerinde yazıları kabul etmektedir. Bilimsel yazıların tam metin dili Türkçe veya İngilizce olarak kabul eden KBB-Forum; tüm yazılar, derginin yazım kurallarına uygunluğu açısından editörlerin ve bilimsel içeriği açısından en az iki danışma kurulu üyesinin kontrolünden geçmektedir.

Aynı zamanda yazarlardan araştırma ve yayın etiğine uyumlu olunmasını isteyen KBB-Forum; insanlarda veya hayvanlarda gerçekleştirilen araştırmalarda ulusal ve uluslararası etik kılavuzlara uyum ve ilgili etik kurullardan izin esastır. Ayrıca, dergideki makalelerin etik kurallara uygunluğu yazarların sorumluluğundadır.

KBB - Forum

Arşiv

İletişim

Pleksus Bilişim Teknolojileri A.Ş.

Adres: Üniversiteler Mah. 1606. Cad. No: 4 Cyberplaza A Blok 2. Kat No: A208 Bilkent / Ankara

Telefon: 0 312 427 26 08

E-Posta: editor@KBB-Forum.net

Web: kbb-forumnet

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Nöropsikiyatri Arşivi

Nöropsikiyatri Arşivi

Nöropsikiyatri Arşivi – Archives of Neuropsychiatry; Türk Nöropsikiyatri Derneği’nin resmi yayın organı olarak 1964 yılında …

Bir cevap yazın