Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / HIV-AIDS Kongresi

HIV-AIDS Kongresi

HIV-AIDS Kongresi; Türkiye HIV/AIDS Platformu tarafından Türkiye’de HIV enfeksiyonunun istenilen hedeflere ulaşması amacıyla ilk olarak 16-18 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya Xanadu Resort Hotel’de yapılacaktır.

Kongre, 5 uzmanlık derneği olan HIV/AIDS Korunma ve Eğitim Derneği, Türk Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği, HIV Enfeksiyonu Derneği, AIDS ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Derneği ve Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği’nin aynı amaç için bir araya gelerek oluşturduğu “Türkiye HIV/AIDS Platformu” tarafından gerçekleştirilmektedir.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları ve diğer hekimlerin HIV enfeksiyonuna karşı ilgilenilmesini ve güncellenmesini sağlayan Kongre; yeni tanı alan hastaların artması, izlemedeki hastaların yaşam sürelerinin uzaması ve bilimsel verilerin artması amaçlanmaktadır. Ayrıca Kongre amacı doğrultusunda; mevcut bilgilerin gözden geçirilmesi ve pratikte yaşamı kolaylaştıracak yeni bilgileri paylaşmak amacıyla düzenlenmektedir.

Dolayısıyla kongrelerde sürekli yeni veri girişinin olduğu bu alanda güncel bilgiler, deneyimler paylaşılmakta olup; ortak problemlerin çözülebilmesi amacıyla yurt içi ve yurt dışından katılan, alanında uzmanlar ile olgular tartışılmaktadır.

Türkiye’de HIV enfeksiyonu tanısı alan olgular ile etkili tedavi seçenekleri, HIV ile enfekte olan bireylerin uzun ve kaliteli yaşamasına olanak tanıyan yöntemlerin tartışıldığı Kongre; katılımcıların yeni bilgiler edinmesi, güncellenmesi ve bu alanda yol kat etmiş uzmanların deneyimlerinden yararlanmasına olanak tanıyan bir platform görevi görmektedir.

HIV/AIDS Kongresi

HIV/AIDS Kongreleri

HIV/AIDS Kongresi 2021; Türkiye HIV/AIDS Platformu tarafından 18 – 21 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya Xanadu Otel’de gerçekleşecektir.

COVID-19 pandemisinin gölgesinde kalan birçok enfeksiyon hastalığı gibi HIV enfeksiyonunun etkileri gündem maddesi olarak belirlenmiştir. Ayrıca enfeksiyon hastalıkları eğitiminin sınırlarını sorgulatan ve sürekli yeni veri girişinin olduğu ve ne yazık ki Türkiye’de insidansının tırmanmaya devam ettiği HIV enfeksiyonu hakkında; güncel bilgiler ve deneyimlerin paylaşımı, ortak problemlerin çözülebilmesi amacıyla düzenlenecektir.

Bilimsel Program.Kayıt & Konaklama.İletişim.Web

HIV/AIDS Kongresi 2020; Türkiye HIV/AIDS Platformu tarafından 19 – 22 Kasım 2020 tarihleri arasında “Online” olarak gerçekleştirilmiştir.

HIV/AIDS Kongresi 2019; Türkiye HIV/AIDS Platformu tarafından 14 – 17 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya Xanadu Resort Hotel’de gerçekleştirilmiştir.

HIV/AIDS Kongresi 2018; Türkiye HIV/AIDS Platformu tarafından 15 – 18 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya Xanadu Resort Hotel’de gerçekleştirilmiştir.

HIV-AIDS Kongresi 2017; Türkiye HIV/AIDS Platformu tarafından 16 – 18 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya Xanadu Resort Hotel’de gerçekleştirilmiştir.

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Çocuk Nefroloji Kongresi

Çocuk Nefroloji Kongresi

Çocuk Nefroloji Kongresi, ilk olarak Çocuk Nefroloji Derneği tarafından 29 – 31 Mayıs 1996 tarihleri …

Bir cevap yazın