Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi

Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi

Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi; diş hekimliği eğitim ve öğretimi vermek amacıyla 06 Şubat 2017 tarihinde Keçiören, Ankara’da kurulmuştur.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi bünyesinde Diş Hekimliği Bilimleri Merkezi olarak hizmetlerinin her türlü hak ve yükümlülükleri 31 Temmuz 2016 tarihinde 2016/669 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığına devredilmiştir. Bunun sonrasında GATA Diş Hekimliği; Sağlık Bilimleri Üniversitesi‘ne bağlı 08 Nisan 2016 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmasına karar verilmiştir. Bunun ardından 06 Şubat 2017 tarihinde 2017/9889 sayılı KHK ile kurulan Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi; 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ilk lisans öğrencilerini alarak eğitim-öğretime başlamıştır. Fakülte sivil ve askeri öğrencilere 5 yıllık eğitim süresi ile eğitim vermeye devam etmektedir.

Gülhane Külliyesi içerisinde eğitim ve öğretime başlamasının ardından Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden üniversite bünyesine dahil olan deneyimli akademisyen kadrosu ile diş hekimleri ve bilim insanları yetiştirmeye devam etmektedir. Öğrenciler, teorik ve uygulama derslerini SBÜ Gülhane Külliyesi içerisinde; derslikler ve laboratuvarlar, klinik stajlarını kampüs içerisinde bulunan modern imkanlara sahip Gülhane Diş Hekimliği Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi‘nde sürdürmektedir.

Gülhane Diş Hekimliği Fakültesi

Amaç ve Hedefleri

Gülhane Diş bünyesinde görev yapan akademisyenlerin bilimsel seviyesini, öğrencilerin eğitim-öğretim alt yapısını üst düzeyde tutmaktadır. Ayrıca toplumsal sorunların bilincinde olan Gülhane Diş Hekimliği; etik değerlere hakim, lider, mesleki bilgi ve becerileri yüksek seviyede olan diş hekimleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

SBÜ Gülhane Diş Hekimliği kuruluş hedefleri doğrultusunda; milli ve manevi değerlere sahip, lider, eleştirisel düşünen, çözüme odaklı, aydın, vatansever, geleceğe yön veren, üreten, araştıran ve modern teknolojileri kullanabilen, etik kurallara bağlı diş hekimleri yetiştirmektedir.

Özellikle topluma son teknoloji ve bilgiler ışığında modern diş hekimliği hizmeti sunan Gülhane Diş Hekimliği; dolayısıyla sağlık alanında kamu kurum-kuruluşları ile koordineli çalışarak topluma yönelik eğitim ve sağlık hizmetlerini geliştirmektedir. Bunlara ek olarak, yüksek hasta memnuniyetini hedefleyen Diş Hekimliği Fakültesi; ulaşılabilir, sürdürülebilir, modern-yüksek kalitede sağlık hizmeti ile tercih edilen sağlık kurumu olmak hedefleri arasındadır.

Aynı zamanda Diş Hekimliği alanında Türkiye’de ve dünyada öncü olan Gülhane Diş; güncel, önemli sorunlar ile mücadelenin yanı sıra çözümüne yönelik araştırmalar yapmaktadır. Bunların yanında, yapılan bilimsel araştırmalar ile ulusal ve uluslararası literatüre katkı sağlayan Gülhane Diş; böylelikle referans olmasının yanı sıra bu araştırma ve yayınların sürdürülebilirliğinin sağlamaktadır.

Bununla birlikte Diş Hekimliği Fakültesi, hedeflerine ulaşabilmesi için tüm akademik ve idari personelinin kalite yönetim standartlarına göre; yetki ve sorumluluklarının belirlenmesi, denetlenmesi ve sürekliliğin sağlanması, çalışanların kurum aidiyetlerinin arttırılması hedeflenmektedir.

Anabilim Dalları

Klinik Bölümleri

  • Ağız, Diş, Çene Cerrahisi
  • Ağız, Diş, Çene Radyolojisi
  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Endodonti
  • Ortodonti
  • Periodontoloji
  • Protetik Diş Tedavisi
  • Restoratif Diş Tedavisi

Temel Bilimler Bölümü

  • Temel Tıp Bilimleri

Yükseköğretim Girdi Göstergeleri.Akademik Takvim.Gülhane Diş Randevu.Yayınları

İletişim

Gülhane Külliyesi

Adres: Emrah Mah. PK: 06018 Etlik, Keçiören / Ankara

Telefon: 0 312 304 60 65

Faks: 0 312 304 60 20

Eposta: gulhane.dis@sbu.edu.tr

Web: gulhanedis.sbu.edu.tr

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; diş hekimliği alanında eğitim-öğretim vermek amacıyla 14 Nisan 2009 tarihinde …

Bir cevap yazın