Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Farmasötik Bilimler Ankara Derneği

Farmasötik Bilimler Ankara Derneği

Farmasötik Bilimler Ankara DerneğiFABAD; Farmasötik Bilimler alanındaki bilimsel çalışma ve gelişmeleri takip etmek amacıyla 14 Haziran 1966 tarihinde Ankara’da kurulmuştur.

Dernek, Prof. Dr. Enver İzgü Başkanlığında kurulmasının ardından dernek yönetimi, dönüşümlü olarak Ankara’da bulunan; Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi arasında değişerek günümüze kadar gelmiştir.

Derneğin kuruluş amacı doğrultusunda; farmasötik bilimlerin dünyada ve Türkiye’de ilerlemesini izleyerek meslektaşlarına duyurmaktadır. Aynı zamanda eczacılık mesleğinin bilimsel yönünü Türkiye’de tanıtma, yayma, teşvik etme ve kuvvetlendirmektir. Dernek, bu amaçla; faaliyetleri kapsamında kültürel ve bilimsel etkinlikler düzenleyerek üyelerinin günceli yakalamasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca, kültürel ve bilimsel etkinliklere derneğe üye olamayan bilim insanları ve resmi sorumlular davet edilmektedir. Bununla birlikte, dernek kuruluşundan itibaren, amacına uygun olmak üzere; olağan genel kurul toplantılarında, derneği ileriye taşıyacak ve günceli yakalayacak tüzük değişiklikleri yapılması yönünde kararlar almıştır.

Farmasötik Bilimler Ankara Derneği

Ayrıca FABAD, günümüzde yaklaşık 500 üyesi ve yarım asırı aşkın geçmişi ile; aynı zamanda Türkiye’nin köklü Eczacılık Derneklerinden biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Derneğin çeşitli bilimsel ve sosyal etkinlikleri yanında en önemli faaliyetlerinden biri olan yayın organı; FABAD Journal of Pharmaceutical SciencesFarmasötik Bilimler Dergisi Ulusal Atıf Dizininde yer almaktadır. İlk kez 1970 yılında “Farmasötik Bilimler Ankara Derneği Bülteni” olarak yayınlanan dergi; 2000 yılından itibaren “FABAD Journal of Pharmaceutical Sciences” adıyla yılda 3 kez olmak üzere İngilizce olarak yayın hayatına devam etmektedir.

Farmasötik Akademik Bilimler Ankara Derneği; bilimsel çalışma ve gelişmeleri takip ederek, aynı zamanda Türkiye genelinde eczacılık mesleğinin ilerlemesini sürdürme çabasında etkin rol oynamayı kendine vizyon edinmiştir.

Farmasötik Akademik Bilimler Ankara Derneği’nin amacı; farmasötik bilimlerin dünyada ve Türkiye’de ilerlemelerini izleyerek eczacılık meslek sahiplerine duyurmak; eczacılık mesleğinin bilimsel yönünü Türkiye’de tanıtma, yayma, teşvik etme ve bunun yanında kuvvetlendirmeyi kendine misyon edinmiştir.

İletişim

Adres: Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Botanik A.B.D. Ankara

Telefon: 0 312 203 31 09

Faks: 0 312 203 31 09

E-Posta: aguvenc@ankara.edu.tr

Web: www.fabad.org.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanları Derneği

İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanları Derneği

İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanları Derneği – İMUD; iş ve meslek hastalıkları uzmanlarının kar amacı …

Bir cevap yazın