Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Sağlık Enstitüleri / Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitü­sü

Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitü­sü

Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitü­sü; uluslararası düzeyde bilim üretilmesine katkı sağlamak amacıyla 20 Temmuz 1982 tarihinde Melikgazi, Kayseri‘de kurulmuştur.

Erciyes Üniversitesi rektörlüğe bağlı olarak kurulmasına karar verilen ERÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü; 1982-1983 eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlamıştır. Erciyes Üniversitesinin çeşitli bölümlerinde 1997 yılına kadar faaliyetini sürdüren Sağlık Bilimleri Enstitüsü; Kayserili işadamı Kadir Has tarafından anne ve babası anısına 6000 m2 kapalı alanı bulunan Nuri ve Zekiye Has Enstitüler Binasında 09 Ekim 1997 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.

Yaşam hakkında toplanmış olan bilgilerin topluma yararlı bir şekilde kullanılmasını sağlayan Sağlık Bilimleri Enstitüsü; lisansüstü düzeyde yüksek lisans ve doktora eğitimleri vermektedir. Yaşamın her alanında özgür düşünen, tartışan, sorgulayan, araştıran, etik değerlere bağlı olan Enstitü; bilimsel düşünceyi çağdaş düzeye taşıyan bilim insanları ve araştırmacıların yetişmesini temel görev kabul etmektedir.

Nuri ve Zekiye Has Enstitüler Binasında 1500 m2’lik alanda bulunan Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü; idari ofisleri, dershaneleri, toplantı salonu, kütüp­hanesi ve diğer enstitülerle ortaklaşa kullanılan kon­ferans salonu bulunmaktadır. Aynı zamanda Enstitü öğrencileri, araştırma görevlilerinin ders ve tez çalışmalarında kaynak taramalarıyla bilgiye ulaşabilmeleri için kullanıma sunulan internet odası ile hizmet vermektedir. Enstitüde programlarda yürütülen derslerin çoğunluğu enstitü dershanelerinde, pratikler anabilim dalları laboratuvarlarında yapılmaktadır.

Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde; tıp, veteriner, diş hekimliği, eczacılık, hemşirelik, beden eğitimi alanlarındaki programlarıyla sayılı enstitüler arasında yer almaktadır. Enstitünün imkanları yanında, Erciyes Üniversitesi’nde özellikle teknopark, ilgili fakültelerde araştırma laboratuvarları ve Erasmus programı bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin tez çalışmaları ve araştırmaların yürütüleceği; deneysel ve klinik araştırma merkezi, uluslararası ofisin varlığı geniş ve etkin bir yelpaze oluşumunu sağlamaktadır.

Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitü­sü

Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitü­sü

Taban ve Tavan Puanları

Taban – Tavan Puanları, lisans mezunlarının yüksek lisans programlarına ve yüksek lisans mezunlarının doktora programlarına müracaatında; belirlenen ALES sayısal puan türü esas olmasına karşın bazı anabilim dalları eşit ağırlık ve sözel puan türü ile öğrenci kabul etmektedir. Bunun yanında, lisans mezunlarının doktora programlarına müracaatlarında; belirlenen ALES sayısal puan türü olması gerekmektedir. Doktora programlarına başvuran öğrencilerin Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavında belirlenen veya Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen bir sınavdan dengi bir puan alması gerekmektedir. Yabancı uyruklu öğrenciler için ana dilleri dışında İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinin birinden belirlenmiş olan ÜDS’den aldığı puan veya Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen bir sınavdan eşdeğer bir puan alınması zorunludur. Lisansüstü programlara girişte yabancı dil belgesi olarak Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, Yabancı Dil Sınavı, Yüksek Öğretim Dil Sınavı, Test of English as a Foreign Language ve Üniversitelerarası Kurul tarafından ÜDS’ye eşdeğer kabul edilen diğer yabancı dil sınav sonuçları dikkate alınmaktadır.

Akademik Kadrosu

Akademik Kadrosu Enstitü Yönetim Kurulu Müdür, Müdür Yardımcıları ve buna ek olarak Öğretim Üyelerinden oluşmaktadır. Enstitü anabilim dallarında profesör, doçent, yardımcı doçent, doktoralı öğretim görevlileri ve doktoralı uzman başta olmak üzere Öğretim üyeleri ile ilgili derslerin sorumluluğunu ve öğrencilerin danışmanlıklarını sürdürmektedir. Aynı zamanda Erciyes Sağlık Bilimleri Enstitü­sü bünyesinde; tıp, diş hekimliği ve veteriner fakültelerinin temel ve kli­nik bilimleri anabilim dalları ile hemşirelik anabilim dalları olmak üzere araştırma görevlileri bulunmaktadır.

İletişim

Adres: Köşk Mah. Kutadgu Bilig Sok. No: 10 Melikgazi / Kayseri

Telefon: 0 352 207 66 66 / 47000

Mobil: 0 551 079 82 5657

Faks: 0 352 437 52 69

E-Posta: sagens@erciyes.edu.tr

Web: sagens.erciyes.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü; Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 20 Temmuz 1982 tarihinde Konya‘da …

Bir cevap yazın